A+ A A-

 

Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, basın mensuplarına ve ilçede görev yapan beden eğitimi öğretmenlerine yönelik iftar yemeği programı düzenledi.

070618iftar.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, basın mensupları ve ilçede görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak, iftar yemeğine katılan herkese teşekkür ettikten sonra açıklamalarda bulundu.
Müdür Ercan Çatak, proje okulu Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni eğitim ve öğretim yılında bünyesinde açılacak olan Fen ve Sosyal Programı için Milas genelindeki ortaokullarda tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Çatak, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılacak olan Fen ve Sosyal Programı’nın Fen Lisesi ayarında Merkezi Sınav Sistemiyle öğrenci alacağını kaydetti. Ayrıca, okul bünyesinde geçtiğimiz yıl açılan Spor Programı’nın da yetenek sınavıyla öğrenci alacağını kaydeden öğretmenler; Ortaokulu bölümünün ise sınavsız öğrenci alacağını belirtti. Yine Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bulunan Anasınıfının da 36 aylıktan başlayarak, tam gün öğrenci alacaklarını ve anasını bünyesinde Sıbyan Mektebi’nin de bulunduğunu belirtti.
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesinin kendi bünyesinde açılacağı proje okulları hakkında açıklama yapan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak, şunları kaydetti: “Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, kendi bünyesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Proje Okulu Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Spor Programı ve İmam Hatip Ortaokulu tanıtımlarını, öğretmenlerimiz Milas’ta bulunan okullara ziyaretler gerçekleştirerek yaptı. Fen Bilimleri Programı, Sosyal Bilimler Programı ve Spor Programı bulunan okulumuzda; Fen ve Sosyal Bilimler Programına yapılacak olan Merkezi Sınavla 60 öğrenci alınacak. Spor Programı bölümüne ise yine yetenek sınavıyla 60 öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Bölgenin en büyük ve donanımlı okulu olan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesinde Bakanlıkça seçilmiş öğretmen kadrosu ve 20 kişilik sınıflarda kaliteli eğitim fırsatı sunuluyor.”
Konuşmaların ardından iftar programı sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin