A+ A A-

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan “Anne-babamla birlikte öğreniyorum” projesinin bilgilendirme toplantısı, Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

050618annebaba_40cd3.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Gençlik ve Spor Bakanlığı Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından uygulanacak olan “Anne-babamla birlikte öğreniyorum” projesinin bilgilendirme toplantısı, Milas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir; “Anne babamla birlikte öğreniyorum” projesinin tanıtımını Milas Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Milas Kaymakamı Eren Arslan’a yaptı.
Kaymakam Arslan’a proje içeriğiyle ilgili bilgi veren Müdür Binbir, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte sağlıklı bir aile ortamında, sağlıklı bireyler yetiştirmek olduğunu kaydetti.
Müdür Binbir, gerçekleştirilen toplantıda projeyi şöyle anlattı: “Bu projenin genel amacı; Muğla ili Milas ilçesinde ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve ailelerinin, sağlıklı bir toplumun temel öğelerinden biri olan aile bilincini geliştirmek ve sağlıklı bir aile ortamında başarılı ve ahlaklı öğrenciler yetiştirmektir. Proje kapsamında 10 adet atölye açılacak, bu atölyelerde verilecek eğitim ve yapılacak faaliyetlerle birlikte öğrencilerin ve ailelerin akademik bilgi ve ailevi değerler kazanması sağlanacak, aile bireylerinin içsel ve dışsal motivasyonları gelişecek, aile içi ve toplumsal iletişim becerileri yüksek bireyler yetişecek, bireylerin kendini tanıması, yeteneklerini keşfetmesi ve bu yeteneklerini hayatlarında doğru ve faydalı bir şekilde kullanmaları sağlanacaktır.”
Projenin içeriğinin anlatılmasının ardından Kaymakam Arslan, Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğüne ve personeline başarılar diledi.
Kaymakam Arslan’a projenin anlatılmasının ardından konuyla ilgili Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezindeki rehberlik öğretmenlerine projenin bilgilendirme ve tanıtım toplantısı düzenlendi.
Proje kapsamında; gitar bağlama kursları, basketbol, badminton, masa tenisi, drama ve adab-ı muaşeret, güreş, el sanatları, ebru, resim, el işi eğitimleri, dinimi öğreniyorum, zeka oyunları, satranç, mangala, yazılım ve kodlama, İngilizce ve TYT matematik kampı kursları Milas Gençlik Merkezi tarafından ücretsiz olarak verilecek. Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü, yaş gruplarında kurs kayıtlarının da başladığını duyurdu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin