A+ A A-

 

Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, kendi bünyesinde proje okulu olan Şehit Murat İnci İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Spor Programı ve İmam Hatip Ortaokulu’nu okullara düzenlediği ziyaretlerde tanıttı.

040618milasliogrenci.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, kendi bünyesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Proje Okulu Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Spor Programı ve İmam Hatip Ortaokulu’nu gerçekleştirdikleri ziyaretlerde tanıtımlarını yaptı.
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri, kendi bünyelerinde yeni eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Spor Programı ve İmam Hatip Ortaokulu’nu; Milas’ın merkez ve kırsal mahallelerinde bulunan okullara gerçekleştirdiği ziyaretlerde tanıttı.
Liseye geçecek olan ve 8. sınıfta okuyan öğrencileri, okulları hakkında bilgilendiren öğretmenler meraklı öğrencilerin sorularını da yanıtladı.
Öğretmenler, düzenledikleri bilgilendirme toplantılarında öğrencilere; Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açılacak olan Fen ve Sosyal Programı’nın Fen Lisesi ayarında Merkezi Sınav Sistemiyle öğrenci alacağını kaydetti. Ayrıca, okul bünyesinde geçtiğimiz yıl açılan Spor Programı’nın da yetenek sınavıyla öğrenci alacağını kaydeden öğretmenler; Ortaokulu bölümünün ise sınavsız öğrenci alacağını belirtti. Yine Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bulunan Anasınıfının da 36 aylıktan başlayarak, tam gün öğrenci alacaklarını ve anasını bünyesinde Sıbyan Mektebi’nin de bulunduğunu dile getirdi.
Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kendi bünyesinde açılacağı proje okulları hakkında açıklama yapan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak, şunları kaydetti: “Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, kendi bünyesinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında açılacak olan Proje Okulu Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Spor Programı ve İmam Hatip Ortaokulu tanıtımlarını, öğretmenlerimiz Milas’ta bulunan okullara ziyaretler gerçekleştirerek yaptı. Fen Bilimleri Programı, Sosyal Bilimler Programı ve Spor Programı bulunan okulumuzda; Fen ve Sosyal Bilimler Programına yapılacak olan Merkezi Sınavla 60 öğrenci alınacak. Spor Programı bölümüne ise yine yetenek sınavıyla 60 öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Bölgenin en büyük ve donanımlı okulu olan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Bakanlıkça seçilmiş öğretmen kadrosu ve 20 kişilik sınıflarda kaliteli eğitim fırsatı sunuluyor.”
Öğrencilerin ve velilerin konuyla ilgili bilgi almak için Beçin Mahallesi Kıyılama Caddesi’nde bulunan Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etmeleri ve 0252 515 01 10-11 numaralı iletişlim adresinden ulaşmaları gerektiği bildirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin