A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin ikinci gününde sahnelenen “Yaşamın İçinden” adlı oyun beğeni topladı. Oyunu, tamamı köy kadınlarından oluşan tiyatro ekibi sahneledi.

170518tiyatro.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Bu yıl 5 tiyatro topluluğunun katıldığı şenlik, geçtiğimiz gün Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencilerince sahnelenen Lüküs Hayat adlı oyunla start almıştı.
Seferihisar’ın Ulamış Köyü’nde yaşayan kadınların, gönüllü olarak katıldıkları köy tiyatrosunda sergiledikleri performanslarıyla dikkatleri üzerlerine topladı. Gündüzleri bağ, bahçe ve tarlada çalışırken birden kendilerini provalarda bulan kadınlar, 9 ay gibi kısa sürede hazırlanmalarına rağmen ortaya koydukları oyunla tiyatro severlerden tam not aldı.
Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelenen oyuna tiyatro severler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Sahnelenen oyunu ayrıca Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve kalabalık halk topluluğu tarafından da izledi.
Oyun sonunda sahneye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar; Seferihisar Ulamış Köy Tiyatrosu oyuncuları ve yönetmen Vedat Murat Güzel’e teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti.
Milas’a tiyatro ve eğitim alanında yaptığı katkılarla adından söz ettiren Nebi Uslu anısına her sene geleneksel olarak düzenlenen şenlik; bugün Perşembe günü Fethiye Belediye Tiyatrosu tarafından “Resimli Osmanlı Tarihi” ile devam edecek ve 18 Mayıs Cuma günü Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenecek “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyunla sona erecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin