A+ A A-

 

Milas’ta bu yıl 2.’si düzenlenen Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği etkinlikleri kapsamında; festivalin son günü olan 13 Mayıs Pazar gününün Anneler Günü olması dolayısıyla anneler ve çocukları oltalarını denize beraber attı.

1505annelermanset_28bd9.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas’ta bu yıl 2.’si düzenlenen Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği etkinlikleri kapsamında, Milas’ın kültür balıkçılığı potansiyeli gelen yabancı misafirlere anlatıldı.
Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği etkinlikleri kapsamında; festivalin son günü olan 13 Mayıs Pazar gününün Anneler Günü olması dolayısıyla anneler ve çocukları oltalarını denize beraber attı.
Festival kapsamında ilk olarak katılımcılar; kültür balıkçılığı yetiştiriciliği ile ilgili toprak havuz tesislerini ziyaret edip üretim hakkında bilgiler aldılar.
Sonrasında Güllük’te protokol üyeleri, vatandaşların katılımlarıyla olta ile balık tutma etkinliği düzenlendi. Ayrıca 13 Mayıs Pazar Günü Anneler Günü olması dolayısıyla anneler ve çocukları beraber olta ile balık tuttular.
Olta tutma etkinliği sonrası Güllük- Kıyıkışlacık tekne turu ile başlayan İasos Antik Balık Pazarı gezisinde, İlk olarak İasos Antik Kenti tiyatrosunda Kıyıkışlacık İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Türk Halk Müziği saz ekibinin sunumu ve halk oyunları gösterileri izlendi.
İlgiyle izlenen program antik balık pazarının gezilmesi ile sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin