A+ A A-

 

Bu yıl 2’ncisinin düzenleneceği Milas Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği, 11 ve 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçen yıl Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdıran Milas, bu yıl da yeni bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak.

080518festival.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Milas Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği, 11 Mayıs Cuma günü kortej yürüyüşüyle başlayacak.
11, 12 ve 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Milas Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nde yine Guinness Rekorlar Kitabı denemesi yapılacak.
Milas Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği programı şöyle; 11 Mayıs Cuma günü saat 09.00’da Atapark’tan kortej yürüyüşüyle birlikte festivalin başlama startı verilecek. Saat 09.30’da ise Atapark’ta festival açılış töreni yapılacak. Açılış töreninin ardından Atapark’ta saat 10.30’da Dokuz Taş Çocuk Oyunları Guinness rekor denemesi gerçekleştirilecek. Saat 12.00’de Milas Parkı’nda balık figürünün açılışı düzenlenecek. Açılışın ardından saat 13.00’te Çomakdağ düğünü için kültürel gezi yapılacak ve festivalin ilk günü Atapark’ta saat 20.00’de Müzik Öğretmenleri Orkestra ve Korosu Konseri ile tamamlanacak.
12 Mayıs Cuma günü; saat 10.00-17.00 aralığında Atapark’ta Çocuk Oyunları Şenliği düzenlenecek. Aynı gün saat 10.30’da Bafa-Heraklia gezisi yapılacak ve Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda saat: 13.30’da el sanatları sergisi ve resim yarışması sergisinin açılışları gerçekleştirilecek. Sergi açılışı sonrasında ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi işbirliğinde “Antik Kentten Günümüze Balık” temalı konferans verilecek. Atapark’ta saat 20.00’de ise aynı gün akşam ülke gösterileri ve Türk Halk Müziği Derneği Orkestra ve Korosu gösterilerini sergileyecek.
Balık Festivali’nin son günü olan 13 Mayıs Pazar günü ise Atapark’ta saat: 10.00-17.00 aralığında Çocuk Oyunları Şenliği düzenlenecek. Yine aynı gün Milas’ın Güllük Mahallesi’nde saat 10.00-13.00 aralığında olta etkinliği ve balık çiftlikleri gezisi yapılacak. Festival, saat 12.00’de İasos Antik Balık Pazarı Gezisi’nin ardından son bulacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin