A+ A A-

 

Milaslı işadamı Nazmi Doğru, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Üyeliğine ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Delegeliğine seçildi.

180418imeak_2285a.jpg
Haber Merkezi
İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde başkan seçilen Tamer Kıran, dün Beyoğlu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına giderek Seçim Müdürü Necati Avşar’dan mazbatasını aldı. Ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Fındıklı’da bulunan Genel Merkezi’ne gelen Tamer Kıran, burada da eski Başkan Metin Kalkavan’dan görevi devir alarak yeni görevine resmen başladı.
Yapılan ikinci seçimlerde ise Deniz Ticaret Odası’nın yeni Yönetim Kurulu ve Organları belirlendi.
116 meclis üyesinin oy kullandığı seçimler sonucu yeni Yönetim Kurulu Seçimleri, TOBB Delegeleri Seçimi ve Disiplin Kurulu Üyeleri Seçimi yapıldı.
İMEAK Deniz Ticaret Odası'nın Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Adnan Naiboğlu, Başaran Bayrak, Burak Akartaş, İbrahim Tamer Haşimoğlu, Mustafa Can, Ömer Faruk Miras, Recep Düzgit, Şadan Kaptanoğlu Dikici, Timur Taylan Kalkavan ve Uğur Sina Şen'den oluştu.
Disiplin Kurulu seçimi yapıldı
Emre Eldener, Engin Özçelik, Eser Bayraktar, Fatih Yıldız, Bülent Dandin ve Remzi Ufuk Teker; İMEAK DTO Disiplin Kurulu Asil Üyeleri olarak belirlendi.
TOBB Delegeleri de seçildi
İMEAK DTO'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Delegeleri de belirlendi. Milaslı işadamı Nazmi Doğru, İMEAK DTO Meclis Üyeliğine ve TOBB Delegeliğine seçildi.
Muğla bölgesini İMEAK DTO’da temsil edecek olan Doğru, bölgede yaşanan sorunlara TOBB ve hükümet nezdinde çözüm bulunması adına çalışmalar yapacak.
Seçim sonuçlara göre; TOBB delegesi olarak şu isimler görev yapacak: Ahmet Aygün Özgen, Başaran Bayrak, Cengiz Kaptanoğlu, Hacı Hakkı Deval, Hüseyin Mengi, Kerim Kalafatoğlu, Mehmet Sadi İnce, Metin Düzgit, Metin Şener, Mustafa Aslan, Nazmi Doğru, Orhan Aslan, Özdemir Ataseven, Özgür Aksoy, Recai Hakan Şen, Recep Düzgit, Şadan Kaptanoğlu Dikici, Şükrü Fazıl Uzun, Yılmaz Onur, Yılmaz Ulusoy, Yunus Can ve Yusuf Sertkaya.
Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır oldu
En yaşlı üye sıfatıyla Yılmaz Ulusoy’un başkanlığını yaptığı ilk Meclis toplantısında üyeler arasında yapılan kapalı oylama sonucunda 114 oy alan Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevine seçildi. Meclis Başkan Yardımcıları Arif Kenan Türkantos ve Emin Eminoğlu olurken, Katip Üyeliğini Serhat Barış Türkmen yapacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin