A+ A A-

 

Milas’ın Akçakaya Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, 2014 yılında gerçekleştirilen seçimlerin ardından Milas Belediyesinden hizmet alamadıklarını öne sürdü. Uzun süredir bozuk olan yollarının yapılmasını beklediklerini kaydeden vatandaşlar, yetkililere defalarca başvurmalarına rağmen eşit hizmet alamadıklarını ve mağdur olduklarını kaydetti.

180418milasbelediyesi.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Akçakaya Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, Milas Belediyesinden hizmet alamadıkları için dertli. Akçakayalılar; Muğla’nın ‘büyükşehir’ statüsüne geçmesiyle birlikte 2014 yılı seçimleri sonrasında Milas Belediyesinden hizmet alamadıklarını ileri sürdü.
Akçakaya Mahallesi vatandaşları, mahallelerinde yapılan alt yapı çalışmalarının ardından bozulan üst yapının defalarca Milas Belediyesi yetkililerine iletmelerine rağmen henüz yapılamadığını ifade ederek: “Geçtiğimiz yıl, Milas Türk Telekom yetkilileri tarafından köye internet alt yapısı çalışması yaptı. Çalışmanın ardından Milas Belediyesine üst yapıların bozulduğunu ilettik. Bir yıldan fazladır, bozulan yollarımızın yapılmasını bekliyoruz. Başvuruda bulunmamıza rağmen yetkililer yolumuzu yapmadı. Okul servisleri, yollar bozuk olduğu için öğrencileri alamıyor. Öğrencilerimiz, okul servisine ulaşmak için kışın bozuk ve çamurlu yollarda 600 metre boyunca yürüyor. Çok kötü durumdayız, yetkililerden sesimizi duymalarını istiyoruz. Bizde herkes gibi eşit hizmet bekliyoruz.” dediler.
“VATANDAŞLARI DA MAĞDUR ETTİLER”
Akçakaya Mahalle Muhtarı Hüseyin Korkmaz, 2014 yılında yapılan seçimlerin ardından köye Milas Belediyesinden hizmet gelmediğini ileri sürerek şunları söyledi: “2014 yılında yapılan seçimlerin ardından köy tüzel kişiliğimizi kaybettik. Köyümüze bir şey yaptıramıyoruz. Milas Belediyesinden de hizmet alamıyoruz. Köylümüz bu durumdan çok mağdurdur. Çocuk parkı ve okulumuzun tamiratını, hayırseverlerimiz yaptı. Köy odamız, viran halde. Belediyeye durumu iletmemize rağmen onunla da ilgilenen olmadı. Ben AK Parti delegesiyim. Ben, AK Partili olduğum için Milas Belediyesinden hizmet alamıyoruz. Vatandaşlarımız, siyasi görüşümden dolayı Milas Belediyesinin hizmet vermemesine oldukça tepkili. Siyasi düşüncemden kaynaklı yapılan bu zulüm, vatandaşlarımızı da perişan etti.”
Akçakaya’da yaşayan vatandaşlar, Milas Belediyesinden gelecek olan hizmetleri dört gözle beklediğini yinelediler.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin