A+ A A-

 

Bu yıl 42.’ncisi kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri, Milas’ta düzenlenen törenle başladı. Törende konuşma yapan Milas-Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Ebru Ekici, dört mevsim turizme ev sahipliği yapan Milas’ın turizm bakımından sahip olduğu değerlere rağmen yeterli payı alamadığını kaydetti.

170418turizm.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Dün saat 10.00’da Atapark’ta düzenlenen törenle, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın 42. yıl etkinlikleri başladı. Törene; Milas Kaymakam Vekili Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, ilçedeki daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi.
“MİLAS TURİZMDE YETERLİ PAYI ALAMIYOR”
Törenin açılış konuşmasını yapan Milas-Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Ebru Ekici, 46.’ncisi düzenlenen Turizm Haftası’nda bu yıl geçmiş yıllara göre daha zengin bir program oluşturulduğuna dikkat çekti. Ekici, Turizm Haftası’nda hedeflenen amaçlar konusunda ise şunları kaydetti: “Turizm, yükselen ekonominin en hızlı büyüyen sektörlerindendir. Aynı zamanda turizm ve seyahat endüstrisi, dünyada en fazla iş imkânı yaratmaktadır. Bu nedenle, birçok ülke gibi bizim ülkemizde önemli bir sektördür. Turizmin gelişmesinde hiçbir karmaşık teknolojiye gerek duyulmadan, aksine turizmin ham maddesi büyük ölçüde insan emeğine dayalı bir hizmet sektörüdür. Ekonomik gelişmenin ve istihdamın da önemli bir sektör olduğu turizm, günümüzde bölgesel gelişme ve bölgenin mirasının korunması, geliştirilmesi için bir araç olarak kullanılmaktadır.
Milas-Bodrum Havalimanı, iç hat ve dış hat toplamında; 3 milyon 599 ve 347 yolcu trafiği olmuştur. Bu veriler, güçlü bir destinasyonda bulunduğumuzun göstergesidir. Milas’ın turizminin gelişmesinde, bu bölgeye gelen turistleri ilçemize çekmemiz mümkündür. Milas birçok medeniyete beşiklik yapmış, kültürel ve doğal güzellikleri olan önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. İlçemiz birçok turizm çeşitliliğine de uygun durumdadır. Arazinin topografyası ve iklimi dört mevsim turizme açıktır. Bölgede doğal çekiciliği olan birçok yer bulunmaktadır. Milas; Karya Uygarlığına, Menteşe Beyliğine başkentlik yapmış, Selçuklu ve Osmanlı uygarlığında yaşamış, zengin tarihiyle önemli bir yerdedir. Aynı zamanda; zeytini, zeytinyağı, balı ve halısıyla marka olmaya hak kazanmıştır. Milas’ın turizm bakımından sahip olduğu, bazı uyum koşullarına rağmen turizmden yeterli payı alamadığı görülmektedir. Bölgemizin turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi, bir destinasyon olması açısından gerçekleştirilecek olan her çalışma bölge ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır.”
Ekici’nin konuşmasının ardından Turizm Haftası dolayısıyla, ilçede düzenlenen kompozisyon ve resim dalları yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri, protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Ödüllerin takdiminin ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından folklor gösterisi sergilendi.
Folklor gösterisi sonrasında, Atapark’ta açılan stantların protokol üyeleri tarafından gezilmesiyle etkinlik sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin