A+ A A-

 

Deprem riski nedeniyle tahliye edilen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üç farklı okulda eğitimine devam etmesine rağmen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Odaklı Yönetim Sistemi tarafından akredite edilmek üzere geçtiği denetimlerden tam not aldı.

130418mtal.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’deki öncü okullardan birisi oldu.
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Odaklı Yönetim Sistemi tarafından akredite edilmek üzere geçtiği denetimlerden Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tam not aldı.
Deprem riski nedeniyle tahliye edilen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üç farklı okulda eğitimine devam etmesine rağmen göstermiş olduğu özverili çalışma ile ISO yönetim sistemi kalite belgesini ve paydaş memnuniyet kalite belgesini(ISO:9001/2015 ve ISO 10002:2014) almayı hakkederek TÜRKAK akreditasyonunu gerçekleştirdi.
Denetim süresince Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikâyet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik eğitimde memnuniyetinin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetleme gerçekleşti.
Değerlendirmeler sonucu hazırlanan rapor sonrasında sınavı başarıyla geçen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; tamamen eğitim sorunlarının çözümü ve veli, öğretmen, öğrenci memnuniyeti sağlamaya yönelik, sistem belgelendirmesine dayanan ISO 9001 belgesini almaya hak kazanarak kalite yolculuğunda bir basamak daha atladı. 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Odaklı Yönetim Sistemi tarafından akredite edilmek üzere geçtiği denetimlerden tam not aldı. Özellikle ISO 10002:2014 kalite yönetim belgesini hak eden Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ülkemizdeki öncü okullardan birisi oldu.
Belgelerin teslim alınması sonra Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tebrik eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Üç ayrı okulda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okulumuz yapılan denetim ve kontrollerde büyük bir başarı göstererek (ISO:9001/2015 ve ISO 10002:2014) belgelerini almaya hak kazanmışlardır. Eğitimde kalitenin artmasına katkı sağlayacak olan bu iki önemli belgenin alınmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin