A+ A A-

 

Milas’ta öğrenim gören anaokulu ve ilkokul öğrencileri, Kütüphaneler Haftası nedeniyle Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi'ni ziyaret etti.

130418kutuphane.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Her yıl mart ayının son haftası kutlanan Kütüphane Haftası münasebetiyle düzenlenen ziyaret; İMİ Koleji, Sınav Koleji, Özge Koleji, Havva Ersoy Anaokulu, Ekinanbarı İlkokulu, Çamköy İlkokulu, Gümüşlük İlkokulu, Akıllım Benim Anaokulu, Portakal Şekeri Anaokulu öğrencileri kütüphaneyi gezdi.
Programa katılan öğrenciler kitapları kontrol ederek kütüphane görevlileri tarafından kütüphanenin hizmetleri hakkında bilgilendirildi ve kitap okumanın önemi anlatıldı. Kütüphanede bulunan kitapları bir süre okuyan öğrenciler daha sonra kütüphane içerisinde devam eden “Karikatür ve Satranç Kursu” öğretmenlerinden karikatür ve satranç hakkında bilgi aldılar.
Öğrencilere, okulda öğretmenlerinden zevkle dinledikleri hikaye kitaplarının kütüphane raflarında da bulunduğunu ve kütüphanelerin de okullar gibi birer eğitim kurumu olduğunu göstermek istediklerini dile getiren okul öğretmenleri; kütüphaneyi tanımaları ve kitap sevgisi kazanmaları için, öğrenci velilerine de çağrıda bulunarak, "Okuma alışkanlığının temelinin aile içinde atıldığı ve devamının eğitim sisteminde öğretmenler tarafından öğrenciye kazandırıldığı düşünülürse bu alışkanlığın kazanımında aile ve öğretmenlerin rolü büyüktür." dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin