A+ A A-

 

Milli Eğitim Bakanlığı, herkesin merakla beklediği sınavla öğrenci alacak liselerin listesini açıkladı. Buna göre, Bin 367 okul sınavla öğrenci alacak. Açıklanan okulların arasında Milas’tan 2 okul da yer alıyor.

120418meb.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milli Eğitim Bakanlığı, merkezi sınavla öğrenci alacak okulların listesini açıkladı.
Toplam bin 367 okul sınavla öğrenci alırken, 126 bin 510 kontenjan bulunuyor. Sınavla öğrenci alacak okul listesinde 309 fen lisesi, 89 sosyal bilimler lisesi, 222 Anadolu lisesi bulunurken, Anadolu imam hatip lisesinin sayısı 298, mesleki ve teknik Anadolu lisesinin sayısı ise 449 oldu.
Listede, en çok devamsızlığın yaşandığı mesleki ve teknik liseler ile Anadolu imam hatip liselerinin sayısının fazlaca arttığı görüldü. Ayrıca listede bazı il ve ilçelerde hiç Anadolu lisesinin bulunmadığı göze çarptı. Bununla birlikte, kontenjan sayılarına bakıldığında, Anadolu ve fen liselerinin fazla olduğu dikkat çekti.
Milas’ta da 2 okulun sınavla öğrenci alacağı açıklandı. Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ve Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesinin, sınavla öğrenci alacağı öğrenildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin