A+ A A-

 

10 Mayıs Perşembe günü temsili Yörük göçü ve aynı günün akşamında yaren gecesi düzenleyecek olan Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği yönetimi ve üyeleri, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı makamında ziyaret ederek odasının yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dilediler.

100418yoruk.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, yönetim kurulu ve dernek üyeleri; Hakkı Çoban, Kübra Güngör, Fatma Çiftçi, Zafer Özkan ve Abdullah İnpınar Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı makamında ziyaret ettiler. Milas Ziraat Odasının çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Yörükler, Oda Başkanı İsmail Atıcı’yı ve yönetim kurulu üyelerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dilediler.
Başkan Atıcı’nın Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği’nin kurucu üyelerinden olduğunu hatırlatan Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, Başkan Atıcı’ya teşekkür ederek, “Yörük kültürünün yaşatılması ve tanıtılması amacıyla kurum ve kuruluşların katkısıyla işbirliğiyle çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu manada sizlerin desteğini görmek bizleri mutlu ediyor. En son TÜVTÜRK karşısındaki alana şehit astsubay Musa Özalkan anısına hatıra ormanı oluşturduk. Farklı fikirlere sahip, toplumun her kesiminden vatandaşlarla bu çalışmayı gerçekleştirdik ve büyük ilgi gördü. Şimdi sırada 10 Mayıs Perşembe günü temsili Yörük göçü ve aynı günün akşamında yaren gecesi düzenleyeceğiz. Sizleri de aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemde yoğurt ve peynir yapımı, güvenilir organik gıda üzerine seminer etkinlikleri planlıyoruz.” dedi.
Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Oda Başkanı İsmail Atıcı, kendisinin de çocukluğunda kıl çadırda büyüdüğünü hatırlatarak, “Yörük kültürü mutlaka yaşatılması gerekiyor. Bu anlamda derneğimiz güzel çalışmalara imza atıyor, sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Bizi biz yapan öz kültürümüzü kaybettiğimiz anda millet olarak dağılmanın eşiğine gelmişiz demektir! Bu nedenle Yörük kültürü mutlak suretle yaşatılmalı, geliştirilmeli ve tanıtılmalıdır. Günümüzde görüyoruz ki Yörük yaşantısını oluşturan doğaya saygı, sevgi ve koruma, Yörüklerin hareketli yaşamla birlikte yakaladığı sağlık, en doğal ve taze gıdalarla beslenme gibi alışkanlıklar yeniden önem kazanmaya başladı. Bu noktada da Yörüklerin toplumumuz için fevkalade güzel bir örnek teşkil ettiklerini düşünüyorum.” diyerek Yörük göçü ve yarenlik gecesine katılarak destek vermek istediğini söyledi.
Ziyaret, Başkan Atıcı’ya Yörük yağlığı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin