A+ A A-

 

Yılan hikâyesine dönen ve ilçe halkının adına “ölüm yolu” taktığı Yatağan-Milas Karayolu’nda nihayet ilk asfalt döküldü.

090418olumyolu.jpg
Haber:Demet Leyne Turhan
Meydana gelen çok sayıdaki ölümlü trafik kazası nedeniyle adı “Ölüm Yolu”na çıkan ve yılan hikâyesine dönen Yatağan-Milas Karayolu’nda nihayet ilk asfaltın dökümü yapıldı.
Bir türlü bitirilemeyen Yatağan-Milas karayolunda bugün sıcak asfalt döküldü.
Konuyla ilgili görüşlerini aktaran vatandaşlar, yolun biran önce son bulmasını istediklerini ve bu yol üzerinde çok canlar kaybedildiğini belirterek; “Başka canlar yanmadan asfaltın döküldüğünü görmek bizi sevindirdi.” dediler.
NEDEN YOL TAMAMLANAMADI…
Muğla’da 2012 yılında tamamen bitirilerek hizmete sunulması planlanan, ancak çeşitli nedenlerle yarım kalan 33 kilometrelik Milas-Yatağan arasındaki bölünmüş yolda yarım kalan 8 kilometrelik bölümünde çalışmalara 2017 yılında yeniden başlandı.
Milas-Yatağan Karayolu’nda 5 yıl aradan sonra bölünmüş yol çalışmalarına yeniden başlandı. Birçok ölümlü ve yaralanmalı kazaların meydana geldiği, toplam 33 kilometrelik bölünmüş yolun büyük bir bölümü tamamlanmış, 8 kilometrelik bir bölüm kalmıştı. Çeşitli nedenlerle yarım kalan bölümde çalışmalar yeniden devam etti.
Muğla Valiliği tarafından il genelinde yapımı devam eden bölünmüş yolların son durumları yerinde incelenmiş, o dönem karayollarında görev yapan 26. Şube Şefi Atilla Okyay ve şantiye şefi Mustafa Tuna’dan bilgi alınmıştı. Muğla Valiliğine verilen bilgide; yöredeki bölünmüş yol çalışmalarının 2012 yılı sonuna kadar tamamen biteceği belirtilmişti ancak yol yapım ihalesini alan firma sahibinin ölümü sonrasında çalışmalar durdurulmuştu.
Kalan bölüm için yeniden ihale açıldı ve ihaleyi alan firma tarafından çalışmalar yeniden başlatılırken, en kısa zamanda tamamlanacağı belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin