A+ A A-

 

Muğla merkezli 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Göçmen Kuşlar’ isimli operasyonda yakalanan 36 zanlı birer gün arayla Milas Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan 32´si tutuklanırken, 4 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

050418gocmenkuslar_3a94d.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Muğla Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü (GİM) ile KOM Şube Müdürlüğünün koordinesinde Milas Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla Milas KOM Grup Amirliğince Muğla merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Muğla başta olmak üzere İzmir, İstanbul, Tokat, Amasya, Çanakkale, Edirne ve İzmit’te yapılan operasyonlarda; suç örgütünün tamamen deşifre edilmesine yönelik olarak çeşitli tarihlerde, birbirinden farklı şehirlerde 17 göçmen kaçakçılığı olayına suçüstü yapıldı ve toplamda 450 göçmen kaçmak üzereyken organizatörleri ile birlikte yakalandı. Yakalamalar kapsamında 20 organizatöre adli işlem yapılarak 17’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.
29 Mart 2018 tarihinde yapılan ve göçmen kaçakçılığı iddiasıyla 82 zanlının yakalandığı operasyonun, ülke tarihindeki en geniş kapsamlı göçmen kaçakçılığı operasyonu olduğu belirtildi. Operasyon kapsamında ayrıca illegal yollardan kaçırılmaya çalışılan PKK terör örgütü üyeliğinden aranmakta olan iki şahıs yurtdışına kaçmak üzereyken yakalandı ve adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Milas Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla gözaltına alınan 36 şüpheli ise geçtiğimiz pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde adliyeye sevk edilmişti. ´Göçmen Kuşlar´ adı verilen operasyon kapsamında yakalanan 36 zanlıdan 32’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 4 zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Ülke tarihindeki en geniş kapsamlı göçmen kaçakçılığı olarak nitelendirilen operasyon, göçmen kaçakçılığı yapan umut tacirlerine en büyük darbe olarak kayda geçti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin