A+ A A-

 

Türkiye Cumhuriyeti Doktorlar Kulübü, İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'nci yıl dönümü dolayısıyla aralarında Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinden bir doktorun da bulunduğu 41 ilden 450 doktor İstiklal Marşı'nı seslendirdi.

130318doktor.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Türkiye Cumhuriyeti Doktorlar Kulübü, İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'nci yıl dönümü dolayısıyla, aralarında Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinden bir doktorun da bulunduğu 41 ilden 450 doktor İstiklal Marşı'nı seslendirerek, bir klip yayımladı.
Tokat'ın Zile ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Bilal Öztürk başlattığı çalışmayla sosyal medya üzerinde meslektaşlarına ulaştı.
Aralarında Suriye sınırına gönüllü olarak giden Muğla UMKE görevlisi ve Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinden Dr. Dalga Avşar’a ve 41 ilden 450 doktora ulaşan Öztürk, meslektaşlarından İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okuyarak videoya kaydetmesini istedi.
Doktorlar bulundukları kentlerin tarihi ve turistik yerlerinden İstiklal Marşı'nı okuyarak çektikleri videoları Öztürk'e yolladı. Öztürk, 41 ildeki 450 doktordan gelen video kayıtlarını klip haline getirdikten sonra ise sosyal medyada yayınlanmaya başladı.
Doktorların İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını seslendirdiği video kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi gördü. Dr. Birol Öztürk İstiklal Marşı'nın kabulünün 97'nci yılı dolayısıyla 450 tıp doktoru, diş hekimi, yan personel, doktor çocukları ve şehit yakınlarına Türkiye'nin 41 ayrı mekânından İstiklal Marşı'nın okuttuklarını tıp camiası ve doktor camiası olarak milletin ve devletin yanında olduklarını ifade etti.
Suriye sınırına gönüllü olarak giden; 19. Bölge Sorumlusu, Muğla UMKE görevlisi ve Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinden Dr. Dalga Avşar, projede yer almaktan onur ve mutluluk duyduğunu kaydetti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin