A+ A A-

 

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER) gelişmeleri ve sorunlarını görüşmek üzere Ömer Topçu Konağı Tarihi Konak Lokantası’nda düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldi.

130318memder.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER); Topçu Konağı Tarihi Konak Lokantası’nda düzenledikleri kahvaltıda, üyeleri ve basın mensuplarıyla buluştu.
Oldukça geniş katılımlı geçen kahvaltıda, emlak sektöründeki gelişmeler ve aksaklıklar görüşüldü. Muğla genelinde Emlak Meslek Odası kurulması yolunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği ve bu konuda tüm üyelerin eksiksiz bu çalışmalara katkı sağlaması konusunda görüş birliğine varıldı.
12 Mart-15 Haziran tarihleri arasındaki sürenin oda çalışması ve imzaların toplanması için iyi kullanılması gerektiği MEMDER Başkanı Hadi Karasu tarafından üyelere anlatıldı.
Emlakçılık Yasası’nın çıkması içim federasyona bağlı tüm oda ve derneklerin büyük bir özveriyle çalıştığını bunun için; Ankara, Malatya, Antalya gibi birçok ilde toplantılar yapıldığını, MEMDER yönetiminin bu toplantılara bizzat katılarak destek verdiğini, bu konuda en büyük çalışmayı Türkiye Emlak Müşavirliği Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan’ın yaptığını ve bu nedenle kendisine minnettar olduğunu belirtti.
AYAKÇILIKLA MÜCADELE SÜRÜYOR
MEMDER Başkan Yardımcısı Mehmet Kırkık, sektörün arsa sıkıntısında ve bazı nedenlerle daraldığını, bu yetmezmiş gibi kayıt dışı emlakçılık yapan ‘Ayakçı’ tabir edilen kişilerin emlakçılara, yatırımcılara, mal sahiplerine ve ülke ekonomisine çok büyük zararlar verdiğini, bunlarla mücadelenin artarak devam edeceğini söyledi. Ayakçıların isimleri ve telefon numaralarının ilgili kurumlara bildirileceği ve ceza almalarının sağlanmasına karar verildi.
Bu konuda, birkaç kişi hakkında soruşturma açıldığı da bildirildi. Sektörün başka sorunu da Milas’ta kendisi emlakçılık yapmadığı halde, para için kursun biri bitmeden diğerini açan ve adeta yoldan geçene sertifika veren bir kişi mesleğimize çok büyük zarar vermektedir. Buna bir ‘dur’ diyen biri olmalı.
Adli Bilirkişilik hakkında bilgi veren Başkan Karasu; ilgilenenlerin yeni bilirkişilik kursu ve bilirkişilik başvurusu için Bilirkişilik Daire Başkanlığı internet portalından takip etmelerini söyledi.
Sohbet ve bilgilendirme havasında geçen kahvaltı, bu gibi etkinliklerin sık sık tekrarlanması dilekleriyle son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin