A+ A A-

 

Milaslı Kore Gazisi Mehmet Tican, geçirdiği rahatsızlık sonucunda hayatını kaybetti.

100318kore_b3ccb.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas’ın Ören Türkevleri Mahallesi’nde ikamet eden 88 yaşındaki Kore Gazisi Mehmet Tican, geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitirdi.
Kore Gazisi Tican, geçtiğimiz cuma günü düzenlenen askeri tören ile Türkevleri Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Kore Gazisi Tican’ın cenazesine; Milas Hava Meydan Komutanı Albay Cenk Erataç, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi parti başkanları ve Türkiye Muharip Gazi Derneği Milas Şubesi’nden gazi arkadaşları ve sevenleri katıldı.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, Tican’ın vefatından büyük üzüntü duyduklarını dile getirdi ve başsağlığı dileklerini iletti. Sarban, Tican’ın vefatıyla hayatta 21 Kore Gazisi kaldığını kaydetti.
Tican’ın eşinin 2 yıl önce vefat ettiği; 3 oğlu ve 1 kızı olduğu öğrenildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin