A+ A A-

 

Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kaynaşma ve dayanışma yemeği düzenledi.

120318yoruk.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, yeni yönetimin ve üyelerin katılımıyla Havuzbaşı Restoran’da düzenlediği kaynaşma-dayanışma yemeğiyle kutladı.
Afrin’de yaralanan Milaslı gazimiz Mahmut Koçman ve ailesi, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban’ın da katılım gösterdiği kaynaşma ve dayanışma yemeğinin açılış konuşmasını yapan Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, tüm kadınların gününü kutladıktan sonra derneğin projelerinden bahsetti.
22 Mart Perşembe günü Milas-Bodrum yolu üzerinde ağaç dikimi yapacaklarını söyleyen Başkan Kiriş, “10 Mayıs 2015 Perşembe günü gündüz temsili Yörük göçü akşam ise Yörük gecesi düzenleyeceğiz. Bu etkinlikte Yörük kültürümüzü en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Sadece bunlarla yetinmeyip farklı projelerle; Yörüklüğü her yönüyle anlatarak tanıtacağız. Yine bunları bir dergide veya kitap halinde basılı hale getirerek geleceğe aktarmak istiyoruz. Burada aramızda Afrin’de vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korurken yaralanan gazimiz Mahmut Koçman ve ailesi var. Kendisine derneğimiz ve yüce Türk milleti adına şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen yönetim kurulu üyelerine, katılımcılara teşekkürlerimiz sunuyorum.” dedi.
Başkan Kiriş’in ardından sahneye gelen Derneğin Onursal Başkanı Mehmet Kara, derneğin faaliyetlerinin günden güne artarak Yörük kültürünü en iyi şekilde temsil ettiğine dikkat çekerek, “Başkanımız Mevlüt Kiriş ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, üyelerimiz başarılı işlere imza atıyor. Onlarla gurur duyuyorum.” diye konuştu.
Davetliler, yemeğin ardından Burak müziğin seslendirdiği parçalarla geceyi eğlenerek geçirdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin