A+ A A-

 

TÜGVA Milas İlçe Temsilciliği, Afrin Operasyonu’na destek için dün mehter takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe, ellerinde Türk bayraklarıyla yüzlerce kişi katıldı.

090318afrin_c3251.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Milas İlçe Temsilciliği, Afrin Operasyonu kapsamında emniyet güçlerine destek olmak amacıyla dün mehter takımı eşliğinde büyük bir katılımla, Milas Atapark meydanında yürüyüş etkinliği düzenledi.
Etkinliğe, Türk bayraklarıyla yüzlerce kişi katıldı.
Atapark meydanında gerçekleştirilen Mehmetçiğe destek yürüyüşüne; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu, TÜGVA Muğla İl Temsilcisi Cihad Pirci, TÜGVA Milas İlçe Temsilcisi Ramiz Ügey, kamu kurum amirleri, STK Temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programa geçildi.
Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye TÜGVA Milas İlçe Temsilcisi Ramiz Ügey davet edildi.
TÜGVA Milas İlçe Temsilcisi Ramiz Ügey, etkinliğe katılan herkese teşekkür ettikten sonra “Rabbim Afrin Harekâtı’nda gece gündüz ilerleyen kahraman ordumuzun El-Fettah yüzü suyu hürmetine, fetihle müjdeleyip muzaffer kılsın inşallah. Bizler Türkiye Gençlik Vakfı Milas Temsilciliği olarak, güvenlik güçlerine destek vermek ve onların yanında cephede yer aldığımızı göstermek amacıyla bugün burada toplandık. Rabbim ordumuzu muvaffak eylesin. Vatanı için Afrin’de, 15 Temmuz’da, Çanakkale’de imanı ve bayrağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı dilerim. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.
Ügey’in ardından konuşmasını TÜGVA Muğla İl Temsilcisi Cihad Pirci gerçekleştirdi.
Pirci, İstiklal Marşı’nın 6. ve 7. kıtalarını okuduktan sonra şunları kaydetti: “Afrin Operasyonu Bayrak Yürüyüşü’ne hoş geldiniz. Şehitler Tepesi’ni boş bırakmayan, Bin yıllık tarihimize; şehitliğiyle, gaziliğiyle hizmet eden ve şanlı ordumuzun adını Bosna’dan Basra Körfezi’ne kadar duyuran ve duyurmaya devam eden aziz milletimize, Afrin’deki operasyonlarda şehit olan askerlerimize ve gazi olarak vatanımıza geri dönen ve vazifesini gazi olarak devam ettiren ağabeylerimizin, büyüklerimizin Rabbim yardımcısı olsun. Ben buraya toplanarak, aziz milletin şuuruyla hizmet ettiği bu davaya destek olduğunuz için çok teşekkür ederim.”
Pirci’nin konuşmasının ardından şiir dinletisi yapıldı. Şiir dinletisi sonrasında kürsüye TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu davet edildi.
Yeni nesillerde, milli bilincin oluşturulması için her alanda çalışma yaptıklarını kaydeden TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu, “Başta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan yükselecek olan her nefes, fert fert Afrin ve farklı coğrafyalarda görev yapan askerler için bir kuvvet ve şevk kaynağı olacaktır. Şehitlerimize rahmeti gazilerimize şifa olacaktır. Burada atılacak olan her bir adım, hainlere bir balyoz darbesi gibi inecektir. Göstereceğiniz birliktelik, onların Türkiye’nin bütünlüğüne karşı yaptıkları tüm planları yok edecektir. Birileri hala çıkıp, ‘Türkiye’nin Afrin’de ne işi var?’ diye soruyorsa, bunu Reyhanlı şehitlerine sorsunlar. Şehitlerin anne ve babalarına sorsunlar. Dalamanlı şehidimiz Uzman Onbaşı Fuat Demir’in ailesine sorsunlar. Milas’ın, Bodrum’un Fethiye’nin sahillerine vuran çocuklara sorsunlar. TÜGVA olarak, gençlerimizin bilinçli yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Son olarak Eminoğlu’nun ardından konuşmasını yapması için kürsüye Milas Kaymakamı Eren Arslan geldi.
“MEHMETÇİK AFRİN’DE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAK”
Milas Kaymakamı Eren Arslan, Mehmetçiğin Afrin’de destansı bir duruş ve mücadelede bulunduğunu dile getirerek: “Buradan, şu sergilenen güzel manzara dünyaya çok net bir mesajdır. Biz Türk Milleti olarak, vatanımızın bir karış toprağında gözü olanın, ülkemiz üzerinde oyunlar oynayanın karşısında bir ve bütün olarak dimdik ayakta duracağız. Komşu topraklara, her yerde Mehmetçiğe ihtiyaç duyulduğunda, gittiği her toprakta; adaleti, huzuru ve insanların onurlu bir şekilde yaşamasını temin eden kahraman ordumuza destek ve dualarımızı yakarmak için toplandık. Bu coğrafyayı bölüp, parçalamak isteyenler, yine bizim içimize acı düşürme peşindeler. Ama milletimiz, bir ve bütün olarak, devletimiz bütün gücü ve varlığıyla hainlerin karşılarında durmaya devam ediyor. Afrin’de askerimizin ve polisimizin göstermiş olduğu destansı mücadelesi, tarihe adını altın harflerle yazdıracak. Vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Bu ülke üzerinde plan kuranların emelleri boşa çıkacaktır. İnşallah ordumuz muzaffer, geleceğimiz aydınlık olacak.” şeklinde konuştu.
Kaymakam Arslan’ın konuşmasının ardından mehter takımı eşliğinde, şehir merkezinde “Mehmetçiğe destek” yürüyüşü gerçekleştirildi.
Yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla Afrin’de kahramanca görev yapan Mehmetçiğe büyük destek oldu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin