A+ A A-

 

Milas Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Milas genelinde tüm kadınlara gün boyunca çiçek dağıtımı yaptı.

100318kadin_ca2de.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Milas genelinde tüm kadınlara gün boyunca çiçek dağıtımı gerçekleştirdi.
Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün kendi sera alanında yetiştirdiği; menekşe, aslanağzı ve Ankara çiçeklerine kadınlar büyük ilgi gösterdi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da gün dolayısıyla Milas Şehir Parkı’nda kadınlara çiçek dağıtarak kadınlar gününü kutladı.
“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ sözünden hareketle, Milaslı kadınlarımız başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyen Başkan Tokat, kadın cinayetlerinin ve cinsel istismarların son bulmasını temenni etti.
Başkan Tokat daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Milas Kadın Kolları tarafından organize edilen keşkek gününde kadınlarla bir araya geldi. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Başkan Tokat; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü içtenlikle kutluyorum. Bugün vesilesiyle kadın kollarımızın düzenlediği bu etkinlik için başkanımız ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. 8 Mart iki vurgu üzerinde düşünülmesi gereken bir gündür. Emek ve kadın. Bu anlamda dünyanın en kutsal iki kavramını yan yana getirmiş olması nedeniyle geçiştirilmeden üzerine önemli vurgu yapılarak kutlanması gereken bir gün olarak düşünüyorum. Önümüzdeki günlerin kadınlarımız açısından daha rahat, daha aydınlık ve daha saygınlığı gözetilmiş acısız bir yıl olmasını temenni ediyorum. Hepimiz aynı uygarlığı temsil ediyoruz, bu anlamda ne erkeğin kadına ne de kadının erkeğe üstünlüğü vardır. Biz eşitiz ,biz bir birimize karşı dürüst ve adil olmak zorundayız. Dünyayı ve geleceği ancak kadın ve erkek beraber omuzlarsa yaşatabiliriz. Beraber mücadele etmemiz ve yan yana durmamızın kaçınılmaz noktası burasıdır. Kadının elinin değdiği her yerde her zaman bereket ve güzellik vardır. Bu anlamda sizlerin Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.
Başkan Tokat daha sonra eşi Elif Tokat ile beraber etkinliğe katılan kadınlara çiçek dağıttı ve tekrar kadınlar günlerini kutladı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin