A+ A A-

 

Milas’ın Ekinanbarı Mahallesi’nde fizikçi bilim insanı Hüseyin Atcı ve Ekinanbarı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Barış Ülkü tarafından başlatılan, çocuklara yönelik etkinlikler serisi devam ediyor.

090318ekin.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Ekinanbarı Mahallesi’nde fizikçi bilim insanı Hüseyin Atcı ve Ekinanbarı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Barış Ülkü tarafından başlatılan, çocuklara yönelik etkinlikler serisi sürüyor.
Bu etkinliklerin asıl amacı; Ekinanbarı Mahallesi içerisinde bulunan, öğrenme merakında olup eğitim gören çocukların örnek alabilecekleri kişilerle, kişisel iletişim kurarak kısa da olsa bilgi edinmelerini sağlamak ve bu çocuklarımıza nasıl katkıda bulunabileceğini tespit etmek.
Geçtiğimiz günlerde Harvard Üniversitesi Öğretim Üyesi Kuantum Fizikçisi Prof. Dr. Afif Sıddıki’nin “Kuantum Nanoteknoloji ve Uzay” başlıklı sunumu ile başlayan bu etkinlikler serisi devam ediyor.
Geçen hafta 4 Mart Pazar günü etkinliğin davetli konuşmacıları ise tiyatro sanatçıları Sabahattin Akan ve Cansu Akbaş idi. Sanatçılar “Çocuklar için Tiyatro” başlıklı bir konuşma yapıp, iki kişilik doğaçlama tiyatro oyunu sergiledi. Ardından bu doğaçlama gösterileri çocukların yapmalarını sağlayarak, onların bu alanda kısa da olsa bilinçlendirilmesi ve eğitilmelerini sağladı.
Yaklaşık 200 kişilik bir katıldı, bu etkinlikler serisinin süreceği öğrenildi.
Aynı zamanda Ekinanbarı Mahallesi İlkokulu için kitap toplama kampanyası başlatıldı. Anaokulları için zeka geliştirici oyuncaklar ve boyama kitapları; 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri için hikaye kitaplarını hediye etmek isterseniz 0555 565 65 79 numaralı cep telefonunu arayarak, ulaştırmaları rica edildi.
Kitapları bu ayın sonundaki Kütüphane Haftası’nda okul kütüphanesine yerleştirmek üzere Okul Aile Birliği Başkanı Barış Ülkü’ye teslim edileceği öğrenildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin