A+ A A-

 

2. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nde bu yıl, Milas-Bodrum Havalimanını kullanan uçakların görüş alanındaki 8 bin metrekarelik bir yerde taşlarla ‘Dünyanın en büyük balık figürü’ oluşturularak, Guinness Rekorlar Kitabı’na girilmesi hedefleniyor.

020318balik.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal önderliğinde, Milas’ta bu yıl 2.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği için yerel basınla bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya; Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Milas’ta faaliyet gösteren yerel basın kuruluşları mensuplarının katılımıyla; Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda, 2. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği için görüş ve fikir alışverişi yapıldı.
Düzenlenen toplantıda geçen yıl yapılan etkinlikler değerlendirildi. Bu yıl mayıs ayı içerisinde ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği’nin içeriği tanıtılarak, fikir ve öneri alışverişi yapıldı.
DÜNYANIN EN BÜYÜK BALIK FİGÜRÜ OLACAK
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal toplantıda; birinci festivalin ulusal ve uluslararası medyada oldukça sık yer bulduğunu, bu yılki festivalde Milas-Bodrum Havalimanını kullanan uçakların görüş alanındaki 8 bin metrekarelik bir alana taşlarla balık figürü oluşturularak yine Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Oluşturulacak olan ‘Dünyanın en büyük balık figürü’ uzaydan bile görülebilecek. Milas-Bodrum Havalimanının görüş alanında bulunan yerde, büyük balık figürünün oluşturulması; hem Milas’ı uluslararası alanda tanıtacak hem de Türkiye’de sadece Milas’ta yapılan “Tarla balıkçılığına” dikkat çekmiş olacak.
Müdür Bal’ın, 2. Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği kapsamında bulunan çocuk oyunları alanında ise Türkiye finallerini Milas’ta gerçekleştirmek istediklerini belirtmesi sonrasında karşılıklı fikir ve öneri alışverişinde bulunuldu.
Paylaşılan görüşler, not alınarak bir sonraki toplantıda görüşmek üzere toplantı sonlandırıldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin