A+ A A-

 

Bu yıl 11.’si yapılan Geleneksel Deve Güreşi Festivali, hava muhalefeti nedeniyle yarıda kaldı.

130218deve.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas’ta 11. Geleneksel Deve Güreşi Festivali havanın yağışlı olması nedeniyle iptal edildi. Güreşler, sabah saatlerinde havanın açık olması ile birlikte başladı. Milas’ta ve çevre ilçelerde yaşayan güreşseverlerin yoğun ilgi gösterdiği güreşlerin başlamasının ardından develer arasında kıran kırana mücadele yaşandı. Güreşler devam ederken yağmur başladı. Güreşler, yağmur nedeniyle komite tarafından iptal edildi. Deve güreşlerinin, takvim sırasına göre güreşler yapılması nedeniyle bu yıl tekrar yapılamayacağı öğrenildi.
Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, deve güreşleri 18 Ocak’ta Nazilli ve Çine’de, 25 Ocak’ta Didim’de yapılacak etkinlikler ile devam edecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin