A+ A A-

 

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Milasmedya ekibine ziyaret gerçekleştirdi. Müdür Ekinci, gerçekleştirdiği ziyarette fikir alışverişinde bulundu.

100218ekinci_e5bb1.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirmek amacıyla ilçeye gelen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve beraberindeki Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milasmedya’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
Müdür Ekinci; ziyaret sırasında Muğla ve Milas’a eğitim alanında yapılan yatırımları aktararak fikir alışverişi yaptı.
Milasmedya’nın faaliyetlerinin anlatılmasının ardından Ekinci, basının önemli bir rol üstlendiğini ifade ettikten sonra “Basın, vatandaşın sesidir. Her zaman önemli bir rol oynar. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne göreve geldiğim zaman, Milas’ta bir toplantı gerçekleştirmiştim. Milas, eğitim alanında il genelinde son sıralarda yer alıyordu. Milas’ta eğitim alanındaki eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Milas, son yıllarda eğitim alanında önemli yatırımlar aldı.” dedi.
MUĞLA EĞİTİMDE EN BÜYÜK YATIRIMI ALDI
Muğla’nın, cumhuriyet tarihinden beri ilk kez eğitim alanında büyük yatırımlar aldığını belirten Ekinci, “Muğla ve Milas tarihinde ilk kez bu kadar büyük eğitim yatırımı aldı. 2019 yılı itibari ile ikili eğitime son vermeyi planlıyoruz. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, yeni kurulan kampus alanına geçmesiyle birlikte, boşalan binaya Sakarya İlkokulunu taşıyacağız. İkili eğitim gören Sakarya İlkokulunda, bu problem sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığından, Muğla’ya 25 adet yatırım projesinin onayı geldi. Muğla’ya yapılması planlanan 25 adet yatırımdan 7’si Milas’ta bulunuyor. Milas, tamamlanacak olan yatırımlarla birlikte eğitimde iyi bir seviyeye gelecek. Eski okul binaları yenilenecek. Eğitimin kalitesinin artmasını planlıyoruz ve bunun için çok yoğun çaba sarf ediyoruz.” diye kaydetti.
Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; ziyaret sırasında ayrıca Ören’e yapılması planlanan lise için bir hayırsever bulduklarının müjdesini verdi. Milas’ın eğitim alanında son yıllarda büyük bir ivme kazandığını belirten İl Müdürü Ekinci, çalışmaları için de ayrıca Müdür Bal’a teşekkür etti.
Milasmedya ekibi, Müdür Ekinci ve Bal’a ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek teşekkür etti. Milasmedya ekibine başarılar dileyen Müdür Ekinci ve Bal, basının bugüne kadar yaptığı katkılardan dolayı da ayrıca teşekkürlerini sundu.
Çeşitli fikir alışverişlerinin bulunulmasının ardından ziyaret, çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin