A+ A A-

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, Gazeteci Olcay Akdeniz ile birlikte Milas’ın tarihi ve kültürel alanlarını gezdi.

120218doku.jpg
Haber: Seyfi Öngel
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, Milas’ın tarihi alanlarını gezdi. Gazeteci Olcay Akdeniz ile birlikte Milas’ın kültürel ve tarihi alanlarını tek tek dolaşarak bilgi alan ÇYDD’nin 37 üyesi, ilk olarak Madam Murat’ın Evi olarak bilinen Murat Salih Menteşe Evi’ni ziyaret etti. Menteşe ailesi hakkında bilgi alan ÇYDD Bodrum Şubesi üyeleri, daha sonra Milas evlerini ve ilçedeki tarihi eserleri gezdi.
Tarihi dokusu ile ilgi çeken Milas’ta olmaktan memnun olduklarını belirten Bodrum Şubesi üyeleri, gazeteci Akdeniz’e ilgisinden dolayı teşekkür ederek, “Milas’ın tarihi ve kültürel özellikleri çok geniş. Bu tarihin korunması ve yeni araştırmaların yapılması gerekiyor. Tarihi Milas evlerinin de en kısa sürede müze haline getirilmesi gerekmekte. 70 üyemizin bulunduğu Bodrum şubemizden 37 kişi ile Milas’a geldik. Burada olmaktan çok memnunuz.” dediler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin