A+ A A-

 

Milas’ın Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önündeki çöplerin görüntüsü Milas’a yakışmıyor. Boşaltılmayan çöp konteynerleri, ciddi sağlık tehlikesi oluşturuyor.

090218cop.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın Cumhuriyet Caddesi’ndeki; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önündeki çöp konteynerlerinin hali, Milas’a yakışmayacak türden bir görüntü sergiliyor.
İşlek güzergâhta olan yerde, çöplerin geç alınması sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor.
Caddenin orta yerinde bulunan çöplerin etrafa saçılmış haldeki görüntüsü, Milas’a gelecek olan yerli yabancı turistler için güzel bir imaj bırakmayacak nitelikte.
Aynı zamanda atıklar hem görüntüyü bozarken, sağlığı da tehdit eder bir konumda bulunuyor.
Vatandaşlar, çöplerin yeterince toplanmadığını söyledikten sonra şunları kaydetti: “Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin önünde bulunan çöp konteynerleri, yeteri sıklıkta boşaltılmıyor. Okulun önünü ve sokağı kaplayan çöpler, toplanmadıkça bizim sağlığımız da tehlike altına giriyor. Yiyecek bulma arayışıyla çöpleri karıştıran hayvanlar ise çöpleri bir başka alana taşıyor. Şehir merkezinde yaşanan bu görüntü ise ilçemizi ziyaret eden kişilerde, hoş bir intiba uyandırmıyor. Yetkililerden, çöp sorununu bir an önce çözmelerini bekliyoruz. Bu çirkin görüntünün bir daha yaşanmaması için Milas Belediyesi yetkililerin buraya bir an önce tedbir alması gerekmektedir.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin