A+ A A-

 

Milas Kent Konseyi, vatandaşların bilinç ve kültür seviyesinin artırılması amacıyla Milas’ta ücretsiz halk seminerleri düzenleyecek.

080218konsey.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas Kent Konseyi, Milas’ta ücretsiz halk seminerleri düzenleyecek. “Kentimizi hep birlikte yönetiyoruz.” sloganıyla Milas’ın sorunlarına çözüm önerileri sunan Kent Konseyi, 2018 yılı kış programını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Milas’ta ilk seminer 9 Şubat’ta Prof. Dr. Adnan Erkuş’un “Bilimsel bakış açısıyla kocakarı ilaçları ve falcılık” isimli program ile başlayacak.
Etkinlik takvimi, 16 Şubat’ta Zeytin Uzmanı Ali Osman Menteşe’nin “Zeytini ve zeytinyağını nasıl üretmeliyiz?” konulu konferansı ile devam edecek. Etkinlik takvimi ise şöyle: 23 Şubat’ta Jeoloji Mühendisi Azmi Peker “Milas’ın Depremselliği”, 2 Mart’ta Makine Mühendisi Serap Türker “Binalarda ısı yalıtımının önemi”, 9 Mart’ta Yazar Tomris Mergen “Türkçenin düzgün kullanımı”, 16 Mart’ta AREGALA Başkanı Ahmet Çetin “Yemek dünyası içinde yöresel tatlar”, 23 Mart Bilgisayar Uzmanı Murat Gör “İnternet ve Siber zorbalık”, 30 Mart Uzm. Psikolog Şaduman Kaçan “Eşler arası iletişim çatışmaları ve çözüm yolları”, 6 Nisan İş Güvenliği Uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Metin Kaçan “İşyerlerinde ve evlerde alınacak emniyet tedbirleri”, 13 Nisan Prof. Dr. Adnan Erkuş “Kurallara neden ve nasıl uyarız?”, 20 Nisan Fotoğraf Sanatçısı Selahattin Çelik “Fotoğraf çekim sanatı”.
Kent Konseyi tarafından yapılacak tüm konferanslar Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde saat 20.00’de başlayacak.
Sosyal medya hesabı üzerinden tüm Milaslıları düzenlenen seminerlere davet eden Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, “Milas Kent Konseyi çatısı altında gerçekleştireceğimiz ve 7'den 77'ye tüm halkımıza ücretsiz olan konferanslarımızın kış programını 9 Şubat'ta başlatıyoruz... Çok çeşitli konularda ve Milas'ın yerel değerlerinin sunumundaki konferanslarımıza, kendiniz dahil komşularınızı da getirmenizi bekliyoruz... Gelin ‘Hep Birlikte’ karanlığın üstesinden gelelim, bu projeyi her beldeye yayalım ve sürekli kılalım” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin