A+ A A-

 

Milas’ta 10 gün önce ailesiyle zeytin hasadı yaparken kaybolan zihinsel engelli gencin cansız bedeni, ormanlık arazide sürüsünü otlatan bir çoban tarafından bulundu.

060218umittukendi_0d34e.jpg
Haber: Volkan Yıldız

Milas’a bağlı Kırcağız Mahallesi’nde 27 Ocak günü ailesiyle zeytin hasadı yaparken kaybolan 28 yaşındaki Mustafa Ali Yorulmaz için günlerce arama çalışması yapıldı. Ancak AFAD, AKUT, jandarma, polis ve vatandaşların çabaları sonuçsuz kalmıştı.
Dün sabah saatlerinde Kırcağız mahallesine yaklaşık 10-15 kilometre uzaklıkta bulunan Akdağ mevkiinde çobanlık yapan 36 yaşındaki İsmail Çelik’in ihbarıyla acı haber geldi.
Gencin cansız bedenini bölgedeki bir dere yatağında bulan çobanın ihbarıyla birlikte jandarma ekipleri harekete geçti. Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan ve ekipler, çobanın rehberliğinde cesedin bulunduğu dere yatağına ulaştı.
Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından zihinsel engelli gencin cansız bedeni, ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla önce 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Morgu’na daha sonra ise Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Evlatlarının acı haberini alan Yorulmaz ailesinin fertleri, olay yerinde sinir krizi geçirdi. Yorulmaz ailesini acı günlerinde yalnız bırakmayan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, ölüm haberiyle sinir krizi geçiren Mustafa’nın teyzesi Münire Çandır’ı güçlükle sakinleştirdi.
KAYBOLANLAR İÇİN TAKİP CİHAZI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR
Milas halkını derinden üzen olayın ardından; kaybolma riski taşıyan alzheimer hastaları, zihinsel ve bedensel engelliler, yaşlılar ve çocukların güvenliği için kullanılan bileklik yada kıyafete monte edilen türde GPS’li takip cihazları gündeme geldi. Mustafa’nın başına gelen acı olaydan ders çıkarılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, kaybolma riski taşıyan insanların yakınlarının bu cihazları kullanmaları gerektiğine dikkat çektiler. Bu tür cihazları kullanmak istediklerini belirten vatandaşlar ise konuyla ilgili devlet desteği sağlanmasıyla kayıp vakalarında üzücü sonuçların ortadan kaldırılabileceğini söylediler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin