A+ A A-

 

Milas’ın Derince Mahallesi’nde yaşayan 89 yaşındaki Mehmet Öztürk’ün evinden çıkan çöpler, temizlik için gelen belediye ekiplerini şaşkına çevirdi.

070218cop.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas’ın Derince Mahallesi’nde ikamet eden 89 yaşındaki Mehmet Öztürk’ün evinden çıkan çöpler, belediye ekiplerini şaşırttı.
Derince Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşayan Mehmet Öztürk’ün kötü şartlar içerisinde bulunduğu ihbarı M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından Milas Belediyesine bildirildi.
Gelen talep üzerine harekete geçen Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde görev yapan çalışanlar, Öztürk’ün yaşadığı yere giderek yaptıkları incelemede evin çöp ev haline geldiğini belirledi.
Yaşam şartlarının elverişli durumda olmadığı evden, römorklar dolusu çöp ve işe yaramaz malzemeler çıktı. Sosyal Yardım İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından; çöplerden arındırılan evin, temizliği ve boyası yapılarak yaşam şartlarına elverişli duruma getirildi.
Ayrıca evin çevresi de ekipler tarafından temizlenip dezenfekte edildi ve Mehmet Öztürk’e teslim edildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin