A+ A A-

 

Pazar günü düzenlenecek olan 11. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’nde güreşecek develer, davul ve zurna eşliğinde Milas’ta görücüye çıktı. Şehir merkezinde dolaştırılan develer, Milaslılar tarafından ilgi odağı oldu.

070218deve.jpg
Haber: Hamza Balandı
Ege Bölgesinin temel kültür öğelerinden biri olan deve güreşleri, 11 Şubat’ta Milas Arena’da gerçekleştirilecek. 11. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’nde güreşecek develer, davul ve zurnalar ile Milas’ta görücüye çıktı. Salı Pazarı dolayısıyla oldukça kalabalık olan şehir merkezinde bulunan vatandaşlar, develeri görünce önce şaşırdı daha sonra da hatıra fotoğrafı çekti.
Yeni Milasspor yararına düzenlenen 11. Geleneksel Deve Güreşi Festivali, MilasDevecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneğinin organizasyonuyla 11 Şubat Pazar günü Milas Arena’da düzenlenecek. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerindeki illerden 130’u aşkın deve katılacak. Yılın en iddialı güreşleri arasında gösterilen Milas güreşlerinde kupa güreşlerinde 10 dakika içinde sonuca gidilecek.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin