A+ A A-

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi çalışmalarının hızla sürdüğünü ve fiziki gerçekleşmenin yüzde 70’inin tamamlandığını kaydetti. Bakan Eroğlu, tesisin hizmete kazandırılmasıyla birlikte Milas’ın 2045 yılına kadar içme suyu problemi yaşamayacağını söyledi.

060218su.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı hızla devam eden Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi projesinde, çalışmalar devam ediyor.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “İçme suyu projesi ile yılda 4 milyon 940 bin metreküp temiz suyu Muğlalıların hizmetine sunacağız” dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı hızla devam eden Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi projesinde çalışmalar sürüyor.
Fiziki gerçekleşmesi yüzde 70’e ulaşan proje ile Milas ilçesinin içme suyu problemi tarihe karışacak.
MEMBA KALİTESİNDE SU
DSİ tarafından geliştirilen ve 98 bin 505 kişiye yetecek kapasiteye sahip Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Milas’ın içme suyu problemi çözülecek.
Projenin Milas için çok önemli olduğunun altını çizen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu: “Akgedik Barajı’ndan günlük alınacak olan 21 bin metreküp ham su arıtılarak, Milas merkez ve Beçin mahallelerine iletilecek. Böylece 2045 yılına kadar yörenin uzun vadeli içme suyu ihtiyacını karşılamış olacağız” diye konuştu.
Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplam 18 milyon 745 bin TL yatırım bedelli Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesi ile vatandaşlara memba kalitesinde su sağlayacaklarını da ifade etti.
Tesis tamamlandığında Milas ve Beçin yöresinin 2045 yılı nüfusu olan, 100 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacı çözüme kavuşacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin