A+ A A-

 

Milas’ta dün başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminde okul zilinin çalmasıyla birlikte 23 bin öğrenci ders başı yaptı.

050218ogrenci_28664.jpg
Haber: Seyfi Öngel
Eğitim öğretim yılı 2. dönemi, 15 günlük tatilin ardından dün başladı. Okul zilinin çalmasıyla Milas’taki 23 bin öğrenci de ders başı yaptı. Yeniden okulları ve sınıfları doldurmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, ikinci dönem maratonuna başladı.
İkinci dönem için bir açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, yeni dönemde başarılar dileyerek, “İkinci dönemin ilk ders zili ile geleceğimizin teminatı olarak bizlere emanet edilen çocuklarımız ve gençlerimiz yarıyıl tatilinin ardından yeniden bir araya gelmenin sevincini yaşıyorlarken; bizler de 2 bin 250 öğretmenimizle, 23 bin öğrencimizi geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmeleri için özverili, gayretli çalışıyor ve çalışmaya devam ediyor olacağız.” dedi.
ZENGİN BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ OLACAK
Öğrencilere yönelik olarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanında her seviyede beceri, yetenek, sportif ve kültürel gelişim etkinliklerinin de dönem boyunca artarak devam edeceğini belirten Müdür Bal, “Çünkü başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta, bilimsel ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi vatanımıza ve milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak için fedakârca çalışan öğretmenlerimize 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminde göstermiş oldukları özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, gayretli çalışmalarının ikinci dönemde de aratarak devam edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diler; herkes için sağlıklı ve başarılı bir dönem olmasını temenni ederim.” diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin