A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi, şubat ayı olağan toplantısını bugün saat 14.00’te gerçekleştirecek. Ana gündem maddeleri içerisinde yer alan Veteriner Fakültesine yer tahsisi talebi, meclis üyelerince görüşülüp karara bağlanacak.

060218meclis.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas Belediye Meclisi, şubat ayı olağan toplantısını bugün düzenleyecek. Toplantı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat önderliğinde bugün saat 14.00’te Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda yapılacak. Bugün saat 14.00’te başlayacak olan meclis toplantısında, 14 ana ve ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlanacak. Ana gündem maddeleri içerisinde yer alan Veteriner Fakültesine yer tahsisi talebi de meclis üyelerince görüşülecek.
Meclis gündemi ise şöyle:
1- Açılış ve yoklama
2- Kurudere Mahallesi merkez mevkii 132 ada 7 parselde kayıtlı 585,10 m2 kargir ev ve arsa vasıflı taşınmaz imam lojmanı olarak kullanılması konusunun görüşülmesi.
(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
3- Milas Belediyesine ait Beyciler Mahallesi 103 ada 39 parseldeki taşınmazın organik tarım ve permakültür faaliyet amaçlı ve Kuzyaka Mahallesi 2274 parseldeki taşınmazın süs bitkileri yetiştiriciliği faaliyet amaçlı kiralama taleplerinin görüşülmesi.
(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
4- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığına tahsis edilen Mutluca (Beçin) Mahallesinde 2002, 2003 ve 2004 parseller arasında kalan 9233,60 m2 miktarındaki park ile üniversite yerleşkesi olan 1262 parsel bitişiğindeki kent parkının batısında bulunan 4.597,56 m2 miktarındaki park alanının 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu gereğince tahsis işleminin iptal edilmesi hususunun görüşülmesi.
(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
5- Milas Belediyesi’ne ait ilçe merkez, Güllük, Selimiye ve Bafa Mahallelerinde bulunan taşınmazların 10 yıllığına kiraya verilme hususunun görüşülmesi.
(Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)
6- Elif Yurtseven’in dilekçesi ile Cumhuriyet Mahallesi Akdeniz Caddesi Mavişehir Blokları No:18/2 adresinin içkili yerler bölgesine alınması talebinin görüşülmesi.
(Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)
7- İçkili Yerler Belirleme Komisyonunun; Fidanser Billur’un talebi üzerine Hacıilyas Mahallesi Sünnetçi Sokak Arasta Park içi adresinin içkili yerler bölgesine alınması ile ilgili hazırladıkları komisyon raporunun görüşülmesi.
(Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)
8- İçkili Yerler Belirleme Komisyonunun; Davut Yıldırım’ın talebi üzerine Selimiye Mahallesi park caddesi No:3 adresinin içkili yerler bölgesine alınması ile ilgili hazırladıkları komisyon raporunun görüşülmesi.
(Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü)
9- Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, muhtarların etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığınca oluşturulan yeni bir sistem ile ilgili olarak 2015/8 Sayılı Genelgenin 6/c maddesi gereğince ilçe belediyelerinde Muhtarlıklar Müdürlüğü kurulması ile ilgili kadro ihdas cetvelinin görüşülmesi.
(İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)
10- Muğla 1. İdare Mahkemesinin kararı doğrultusunda; Milas Belediyesinin Veteriner kadrosu karşılık gösterilerek Tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak 1 adet Veterinere verilecek ücretin görüşülmesi.
(İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)
11- Milas Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere Tam zamanlı sözleşmeli personel olarak 1 adet Avukata verilecek ücretin görüşülmesi.
(İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü)
12- Belediye Meclisi’nin 08/01/2018 tarih 34 sayılı kararındaki Kararın özü ve Karar kısmında “………Otopark Alanında Trafo Alanı……..” olarak bahsi geçen Otopark’ın “……..Park Alanında Trafo Alanı…..” olarak düzeltilmesi hususunun görüşülmesi.
(Plan ve Proje Müdürlüğü)
13- Mustafa Kemal ERGEN vekili Nalan Alptekin’in dilekçesi ile Muğla İli, Milas İlçesi, Meşelik Mahallesi, Gülderek Mevkii N19-d-13-a-1-c pafta 451 ada 1 parsel numarasında kayıtlı, Mustafa Kemal Ergen mülkiyetindeki toplam 5.736,32 m2 yüzölçümlü taşınmazda “Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı” Amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planının incelenerek onaylanması talebinin görüşülmesi.
(Plan ve Proje Müdürlüğü)
14- İmar Komisyon raporlarının görüşülmesi
1- Selahattin Görgen’in ; Akyol Mahallesi Köyiçi Mevkiinde hisseli 127 Ada 8 parsel numaralı içinde kargir ev ve ahırı olan tarla niteliğinde kendi hissesine düşen 1090,16 m2 tarla üzerinde bulunan ev ve ahır ile birlikte taşınmazı Milas Belediyesi’ne hibe etme talebi ile ilgili hazırlanan İmar komisyon raporunun görüşülmesi,
2- Mustafa Gök’ün, Kısırlar Mahallesinde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 121 Ada 22 parselde kayıtlı taşınmazı satın alam talebi ile ilgili hazırlanan İmar komisyon raporunun görüşülmesi,
3- Mustafa Gök’ün; Kısırlar Mahallesinde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 143 Ada 6 parselde kayıtlı taşınmazı satın alma talebi ile ilgili hazırlanan İmar komisyon raporunun görüşülmesi,
4- İbrahim Sarıtaş’ın; Karahayıt Mahallesinde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 115 Ada 7 parselde kayıtlı arsa vasıflı 120,20 m2 taşınmazı satın alma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
5- Nail Demir’in; Küçükdibekdere Mahallesinde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 195 parselde kayıtlı arsa vasıflı 289,27 m2 taşınmaz içerisindeki kendisinin yaptığı evi satın alma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
6- Kerim Gözalan Vekili Av. Kadir Sezai Moral’ın Güllük Mahallesinde mülkiyeti Kerim GÖZALAN’a ait tapunun 106 Ada 70 parselde kayıtlı 6.250,04 m2 büyüklüğündeki zeytinlik vasıflı taşınmazın içerisinden asfalt yol geçirilerek kamulaştırılmasız el atılması nedeni ile kamulaştırılmasız el konulan taşınmazının kamulaştırılması talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun talebi görüşülmesi,
7- İbrahim Akar’ın; Kırcağız Mahallesinde mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait 2481 parselde kayıtlı 95,00 m2 Arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
8- Mehmet Özkan’ın ; Beçin Mahallesi 2. Soğukkuyu Caddesinde ikamet eden mahalle sakinleri olarak yollarının açılması talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
9- Aytaş Hay.Vet.Tar.Ür.Ltd.Şti’nin; Köşk Mahallesi 364 parselde kayıtlı Tarla vasıflı 18.400 m2 olan mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait taşınmazı satın alma talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
10- Boğaziçi Mahallesi Hisar Mevkii S.S.Gültan Yapı Kop. Sınırları içinde kalan Trafo Alanı ve Teknik Altyapı Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği talebi ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi
11- Mahalle Sınır Tespiti ( Güvercinlik-Sazköy, Güvercinlik- Meşelik, Mumcular-Beyciler) ile ilgili hazırlanan İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin