A+ A A-

 

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından mayıs ayında düzenlenecek olan boğa güreşi öncesinde, civardan getirilen boğalar antrenman güreşi gerçekleştirdi.

060218boga.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından, mayıs ayında düzenlenmesi planlanan boğa güreşi öncesinde, çevre ilçelerden getirilen yaklaşık 30 boğa antrenman güreşi yaptı.
Milas’ın Dibekdere Mahallesi’nde bulunan toprak sahada, güreşe katılacak olan boğalar Kahraman Akar ve Hasan Özer nezaretinde antrenman güreşi gerçekleştirdi.
Boğaların antrenman güreşini gören vatandaşlar, ilgiyle takip etti.
Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, mayıs ayında Milas’ta düzenlenecek olan boğa güreşi için hazırlıkların sürdüğünü belirterek: “Milas’ta, önümüzdeki mayıs ayında büyük bir boğa güreşi düzenleyeceğiz. Gerçekleştirilecek olan güreş öncesinde, civar ilçelerden getirttiğimiz 30 boğa Dibekdere Mahallesi’nde Kahraman Akar ve Hasan Özer nezaretinde antrenman güreşi yaptı. Antrenman güreşine mahalle halkı yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenecek olan boğa güreşine, şimdiden tüm Milas halkını davet ediyoruz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin