A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; okulların güvenliği, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan korunmaları ve taşımayla ilgili sıkıntıların giderilmesi için alınan tedbirler konuşuldu.

050218okul.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın Japonya’da olması dolayısıyla Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in başkanlığında okullar başta olmak üzere okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkartılması, okul güvenlik kameralarının Kent Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servis araçlarıyla güvenli bir şekilde taşınması ve ilçede yaşanılan güvenlik sorunlarının tespit edilmesi ve sorunların çözüme ilişkin tedbirlerin alınması amacıyla toplantı düzenlendi.
Milas Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Refik Koçi, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, okul müdürleri ve okul aile birliği temsilcileri, mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda; Milas’ta genel güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar görüşüldü. Ayrıca güvenlik konusunda ilgili kurumlar kendi kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Toplantıda söz alan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, yaklaşık 1 haftadır kayıp olan 28 yaşındaki zihinsel engelli Mustafa Ali Yorulmaz’ı arama çalışmalarının devam ettiğini ancak, gelecekte bu tür durumlarla karşılaşılmaması için toplumsal bilincin artırılması gerektiğini ifade etti. Fidan, Mustafa Ali Yorulmaz’ı gören vatandaşların vakit kaybetmeden ihbarda bulunmasını rica etti.
Toplantı, katılımcıların sorunları aktarması ve sorunların çözümü için yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin