A+ A A-

 

Milas’ta sorumsuz sürücüler tarafından yapılan kaldırım ihlalleri, bedensel engelli vatandaşlar başta olmak üzere herkesi mağdur ediyor. Araçlar tarafından işgal edilen kaldırımları kullanamayan vatandaşlar, hak ihlaline neden olan kaldırım işgalleri için yetkililerden yardım bekliyor.

030218hak.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta hak işgallerinin boyutu gün geçtikçe artıyor. Bazı sorumsuz sürülerin araçlarıyla kapatılan kaldırımlar, yayaların gündelik yaşamını oldukça zora sokuyor. Kaldırımları gerektiği gibi kullanamayan yayalar, mecburen yoldan yürümek zorunda kalıyor. İlçede kaos haline gelen kaldırım ihlalleri, bedensel engelli vatandaşlar başta olmak üzere toplumun tüm kesimini rahatsız etmeye devam ediyor.
Milas merkezde ve bazı mahallelerde bulunan kaldırımlar, hatalı parklar sonucu duyarsız sürücülerin kullandığı birer otopark alanına dönüştü. Zaman zaman otopark yetersizliğinden ve otopark ücretlerinin pahalılığını bahane eden araç sürücüleri, sık sık kaldırımlara park ediyor. İhlaller nedeniyle yayalar ve engelliler birçok zorluk yaşıyor
SARI KILAVUZ YOL ÇİZGİLERİNE PARK EDİYORLAR
Görme engelliler tarafından hayati öneme sahip olan kaldırımlardaki sarı kılavuz çizgiler de kaldırım işgallerden payını alıyor. Görme engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımını önleyen işgaller nedeniyle, pek çok kez insanlığa yakışmayan görüntüler yaşanıyor.
Zabıta ve polisin kaldırımlarda yaşanan park ihlalleri konusunda yeterli denetim yapmadığına dikkat çeken vatandaşlar, “Milas’ta özellikle de kaldırımlarda yürümek çok zor. Bazen bir motosiklet, otomobil ya da esnafların tezgâhları kaldırımları kapladığı için yola çıkmak zorunda kalıyorsunuz. Bu sorunla ilgili yetkili kurumların bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Özellikle zabıta ve polisin denetimlere başlaması gerekiyor. Yetkililerden, yaşanan bu hak ihlallerine ‘Dur’ demelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin