A+ A A-

 

Milas’ta geçtiğimiz yıl 97/1 tertiple aynı anda askere giden iki kardeş, vatani görevini tamamlayarak baba ocağına döndüler. Asker kardeşler, havalimanında bayraklarla karşılandılar.

010218asker_7fa69.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas’ın Çomakdağ-Kızılağaç Mahallesi’nde ikamet eden Hasan Ramazan Sarı ve Hakan Sarı kardeşler, vatani görevini tamamlayarak memlekete döndüler. Askerliklerini 97/1 tertip olarak yapan iki kardeş için Milas-Bodrum Havalimanı’nda karşılama töreni yapıldı. Ailesi, 1 yıldır vatanı için gece-gündüz nöbet tutan evlatlarını karşılamanın heyecanını yaşarak, bol bol özlem giderdiler.
Sarı ailesinin memleketi olan Çomakdağ-Kızılağaç Mahallesi’nde de duygulu anlar yaşandı. Sarı ailesinin evinin önünde Türk bayrakları dalgalandıran mahalle sakinleri, kınalı kuzuların vatani görevini tamamlayarak memleketlerine dönmesinden gurur duydu.
Vatani görevini Kıbrıs’ta yapan 25 yaşındaki Hasan Ramazan Sarı ve Diyarbakır’da askerlik yapan 23 yaşındaki Hakan Sarı ile memleketindeki 6 diğer devresi için Çomakdağ’da düzenlenen asker uğurlama töreni dikkat çekmişti. Bir yıl önce tüm mahalle sakinlerinin katıldığı törende davul ve zurnalar ile zeybekler okunmuş, hep bir ağızdan dualar edilmişti.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin