A+ A A-

 

Milas’ın Ahmet Çavuşlu Hayıtlı Mahallesi’nde bulunan özel bir bankanın önünü istila eden motosikletler, vatandaşın tepkisini çekti. Vatandaşlar, kaldırımlara park edilen ve yayaların geçişini zorlaştıran motosikletler için yetkililerden yardım istedi.

090118motosiklet_f7b2e.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bulunan özel bir bankanın önünde, kaldırıma park eden motosikletliler yüzünden yayalar isyan etti.
Yayaların kaldırımda adeta geçişine izin vermeyecek şekilde park yapan motosikletliler, vatandaşın tepkisine nende oldu.
Kaldırıma hem araçların, özellikle de motosikletlilerin sürekli olarak park işgali yaptıklarına dikkat çeken vatandaşlar: “Özel bankanın önünde işlemlerini halletmek için motosikletlerini ve araçlarını park eden sürücüler yüzünden, kaldırımda yürüyemez olduk. Motosikletliler, gelişigüzel kaldırıma park etmiş. Artık bu kadarına pes diyoruz. Kaldırımlar, yayaların güvenle yürüyüşünü gerçekleştirmesi için yapıldı. Motosiklet veya araçların park yeri olarak kullanması için değil! Lütfen yayalara saygılı olun.” ifadelerini kullandılar.
“KALDIRIMDA ARAÇLAR, YOLDA YAYALAR…”
Yetkililerden, hatalı parklarla ilgili çalışma yapmasını isteyen vatandaşlar: “Hatalı parklarla birlikte, hak işgali yapan kişilere cezai işlem uygulanmasını yetkililerden rica ediyoruz. Milas’ta kaldırımlara yapılan park problemi çözülemedi. Kaldırımları araçlar kullanırken, yayalar ise bu hatalı parklar yüzünden yolda yürümek zorunda kalıyor. Can güvenliğimiz hiçe sayılıyor. Yetkililerden bu duruma çare bulmalarını ve hatalı parkların cezasız kalmamasını istiyoruz.” diye konuştular.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin