A+ A A-

 

Milas’a bağlı Güllük Mahallesi’nde yaşayan Bodrum Fotoğraf Kulübü üyesi fotoğraf sanatçısı Osman Yüzbaşıgil, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

080117foto_e8388.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Geçtiğimiz cumartesi günü rahatsızlanarak hayatını kaybeden Bodrum Fotoğraf Kulübü üyesi fotoğraf sanatçısı Osman Yüzbaşıgil, ölümüyle sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Yüzbaşıgil’in cenazesinin ardından açıklamalarda bulunan Bodrum Fotoğraf Kulübü Başkanı İsmet Akbay, “Bodrum Fotoğraf Kulübümüzün değerli üyesi Osman Yüzbaşıgil abimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Mekânın cennet olsun. Her zaman sevgi ve saygı ile anacağız.”dedi.
Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı, reklam, moda çekimleri yapan, çoğunlukla insan ve çocuk ifadeleri, doğa ve kuş ve doğal manzaraları ilgisini çeken, yurdun çeşitli yerlerinde kişisel ve karma fotoğraf sergileri açan Osman Yüzbaşıgil, Milas’a bağlı Bogaziçi mahallesindeki Tuzla Sulak Alanı’nda doğa fotoğrafçısı ve kuş gözlemcisi olarak çok miktarda fotoğraf çekimi yaptı. 2017’de Milas’a bağlı Güllük’e gelen Star Tv. ekibi Osman Yüzbaşıgili ile belgesel çekimi yaptı.
OSMAN YÜZBAŞIGİL’İN KENDİ YAZDIĞI ÖZGEÇMİŞİ: Hayat tek tek karelerin çok hızlı geçmesiyle biten, kısa metrajli bir film bence… Onun için fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. İstanbul 1955 Moda doğumluyum. Galatasaray lisesi günlerimde, Zorki 4 ile başladım fotoğraf çekmeye… O zamanlar yanında çalıştığım Barış Manço’nun bana aşıladığı fotoğraf sevgisini ve çektiğim bir fotoğrafın albüm kapağı olmasını hiçbir zaman unutamam. Sayısal fotoğrafçılığa boyuneğene kadar ve ticaret hayatının yoğunluğundan fotoğraf çekmeye uzun bir süre ara verdim. Çoğunlukla insan ve çocuk ifadeleri, doğa ve kuş ve doğal manzaraları ilgimi çekiyor… Yurdun çeşitli yerlerinde kişisel ve karma fotoğraf sergilerim mevcut. Bazı dergilerde fotoğraf editörlüğü ve danışmanlığı yapıyorum. Reklam, katalog ve moda çekimleriyle de ilgiliyim.
AÇTIĞI SERGİLER:
• Doğanın Kanatları Sergisi, (Renan Özden ile beraber) Dibekli Han Sanat Köyü, Bodrum (2013) http://doganinkanatlari.blogspot.com.tr/
• Karialı Kadınlar Fotoğraf Sergisi, (Erol Ünal, Nayil Kabak ve Jak Kohen’le beraber), Dibekli Han Sanat Köyü, Bodrum (2012) • Karialı Kadınlar Fotoğraf Sergisi, (Erol Ünal, Nayil Kabak ve Jak Kohen’le beraber), Aznavur Sanat Evi Sanat Galerisi, İstanbul (2012) http://karialikadinlar.blogspot.com.tr/
• Güllük Fotoğrafları Sergisi, Güllük, 2011
KATILDIĞI SERGİLER:
• Milas’ın Renkleri Fotoğraf Sergisi, Bodrum Fotoğraf Kulübü, Marmara Koleji Sanat Galerisi, Bodrum (2011)

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin