A+ A A-

 

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, geçtiğimiz aylarda yangın felaketi geçiren Zeytinköy’e yardımda bulunarak, yaralarını sarmaya çalıştı.

050117yoruk.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Menteşe'nin Zeytinköy Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda çıkan orman yangınında, yaklaşık 55 ev yanarak kül olmuştu. Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, yangın afeti sonrasında büyük zarara uğrayan mahalleliye destek olmak için Zeytinköy’e giderek yardımda bulundu.
Zeytinköylülerin yaralarını sarmak ve yardımcı olmak isteyen Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, ekonomik olarak getirisi iyi olan saanen cinsi keçi yardımı yaptı. Gerçekleştirilen yardımın ardından Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, Zeytinköylülere geçmiş olsun dileklerini iletti.
“KÖYLER KÜLTÜRÜN YAŞADIĞI YERLERDİR”
Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, Zeytinköy Mahallesi’nin yaralarını sarmak ve onlara ekonomik olarak destek olmak amacıyla bu yardımda bulunduklarını ifade ederek:
“Milas Yörük Obaları Kültür Derneği olarak, yangın afeti geçiren Menteşe ilçesinin Zeytinköy’e saanen cinsi keçi yardımında bulunduk. Saanen cinsi keçinin özelliği ise; süt verimi olması, doğurgan olması, bakımının kolay olması ve ekonomik döngüsünün iyi olmasıdır. Amacımız sadece yardım yapmak değil, köylerde üretim ve ekonomik döngünün devam etmesini sağlamak. Örnek teşkil etmek ve başka üretim projelerine işaret etmektir. Memleketimiz için üretim önemlidir. Kendi ayaklarının üzerinde durmak önemlidir. Köyler, kültürümüzün yaşatıldığı yerlerdir. Biz Yörükler için kültürün yaşatılması, sonraki kuşaklara aktarılması olmazsa olmazdır. Zeytinköy halkımıza tekrar geçmiş olsun dileriz. İmkânlarımız ölçüsünde sosyal etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Boğa güreşleri, köy festivalleri, vb.lerinin yapılmasının ardından elde edilen gelirleriyle yeni projeler üreteceğiz. Bu etkinliklere destek veren; Milas Kaymakamı Sayın Eren Arslan’a, Milas Belediye Başkanı Sayın Muhammet Tokat’a, Milas Yörük Obaları Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyelerine, Mehmet Yılmaz’a, Kahraman Akar’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin