A+ A A-

 

Milas OSB'nin Müteşebbis Heyeti’nin 2017 yılının değerlendirme toplantısında, işlerin planlandığı şekilde sürmekte olduğu belirlendi. Çalışmaların bu şekilde sürmesi halinde Milas OSB'de 5 veya 6 ay içinde sanayi parselleri hak sahiplerine teslim edilebilecek ve yine bu yıl içinde fabrikaların inşaatlarına başlanabileceği belirtildi.

040117osb_2a873.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Organize Sanayi Odası Müteşebbis Heyet toplantısı, MİTSO'da yapıldı. Milas Kaymakamı ve Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eren Arslan'ın başkanlığında toplanan OSB Müteşebbis Heyeti, 2017 yılının değerlendirmesini yaptı.
Toplantıda OSB'deki çalışmaların programa uygun bir şekilde sürdüğü ve hak sahiplerine sanayi arsalarının 5 veya 6 ay içinde verilebileceği ve yapılan işler karşılığında müteahhitlere hak edişlerinin düzenli olarak ödenmekte olduğu ve müteahhitlere ödenmesi gereken herhangi bir borç olmadığı bildirildi.
Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Milas Kaymakamı Eren Arslan'ın başkanlığında yapılan toplantıda, OSB'nin Müdürü Haluk Onaran, üyelere bilgilendirmede bulundu. OSB arazisinde halen sürmekte olan altyapı çalışmaları hakkında ayrıntılı açıklamalar yapan Haluk Onaran, yapılan işlere karşılık müteahhitlere hak edişlerinin düzenli olarak ödenmekte olduğunu ve OSB yönetiminin müteahhitlere yapılan iş karşılığı hiç borcunun bulunmadığını ve çalışmaların planlandığı şekilde sürmekte olduğunu ifade etti.
Onaran, çalışmaların bu şekilde devam etmesi durumunda sanayi parsellerinin hak sahiplerine 5 veya 6 ay içinde teslim edilmeye başlanacağını anlattı.
MİTSO Yönetimi de Milas OSB'de son birkaç yıl içinde çok büyük bir aşama kaydedildiğini ifade ederek “OSB'de altyapı çalışmaları planlandığı gibi sürüyor. 5 veya 6 ay içinde sanayi parsellerini üyelere teslim etmeyi hedefliyoruz. 2018 yılında OSB'den arsalarını alacak olan hak sahipleri fabrikalarının inşaatlarına başlayabilecekler. OSB'nin toplam kapasitesinin yüzde 70 doluluğa ulaşması halinde OSB alanını daha da genişletmek amacıyla, bitişikteki Hazine arazisinin OSB'ye tahsisi için başvuruda bulunulacak" diye konuştular.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin