A+ A A-

 

TEMA Vakfı Milas Gönüllüleri, doğada uzun yıllar yok olmayan ve çevreyi kirleten atık pilleri toplayarak farkındalık çalışması yarattı.

010117atikpil.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Milas Gönüllüleri, Milas’ta atık pil toplama ve farkındalık çalışması gerçekleştirdi.
Milaslı esnaflardan ve vatandaşlardan atık toplama arabasıyla, pil toplayan TEMA Vakfı Milas Gönüllüsü Mehmet Nergiz ve Ersan Gümüşkesen doğada uzun yıllar yok olmayan ve çevreyi kirleten piller için farkındalık yarattı.
Nergiz, atık pil toplama kutularına ömrü biten pillerin atılması gerektiğini kaydederek: “Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazlara pil denir. Çeşitli boy ve özellikte piller vardır. Kullanım ömrünü tamamlamış ve kullanılmayacak hale gelmiş olan pillere ‘Atık Pil’ denir. Atık piller; 600 bin ton suyu zehirleyebilir. Bu 11 kişinin yıllık su ihtiyacıdır, 4 metreküp toprağı zehirler, 20 bin ton besini zehirler, 10 milyon litre suyu zehirler, 2 ton balık türünü zehirler, kansere, böbrek ve karaciğer hastalıklarına, sakat doğumlara neden olur. Yaşanabilir bir çevre için atık pillerimizi atık pil kutularına atalım.” dedi.
Gittikleri her yerde, vatandaşların atık pil kutusu istediklerini ifade eden Nergiz, “Atık pil toplamaya gittiğimiz her yerde, bizden atık pil toplama kutusu istiyorlar. Yakın zamanda Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri veya TEMA Vakfı tarafından atık pil kutuları temin edilecektir. Atık piller için TEMA Vakfı’na ya da Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne müracaat ediniz. Atık pilleri çevreye atmayın, geleceğimizi koruyun.” dedikten sonra sözlerini tamamladı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin