A+ A A-

 

Milas Üçyol’da bulunan akıllı kavşakta, trafik ihlalleri bitmiyor. Akıllı kavşağı kullanan özel servis araçları, tüm uyarılara rağmen akıllı kavşak içerisinde yolcu indirip-bindirmeye devam ediyor.

011217kavsak.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın Üçyol mevkisinde bulunan akıllı kavşakla ilgili yaşanan trafik ihlalleri gün geçtikçe büyüyor. Dönel kavşakta yaşanan trafik ihlallerine, durak özelliği de eklendi. Bazı özel ve toplu taşıma araçları, özel yolcu servisleri akıllı kavşak içerisinde yolcu indirip-bindiriyor. Oldukça tehlike yaratan bu durum hem vatandaşların hem de kavşağı kullanan sürücülerin tepkisini çekiyor.
Mahallede yaşayan vatandaşlar, akıllı kavşak içerisinde yolcu indirip bindirmenin yasak olduğunu belirterek: “Üçyol’a yapılan akıllı kavşak sistemi, trafik yoğunluğuna çare oldu. Ama kavşağın yapılmasıyla beraber, akıllı kavşak sistemini hala çözemeyen kişiler gün geçtikçe trafik ihlallerine bir yenisini daha ekliyor. Özel ve toplu taşıma araçları, dönel kavşak içerisinde bulunan alandan yolcu indirip, bindirmeye devam ediyor. Üstelik özel servis araçları, saatlerce kavşağı durak olarak kullanıyor. Bu açıkça trafik ihlalidir. Bu durum yaşanacak olan kazaları da beraberinde getiriyor. Vatandaşın can güvenliği hiç hesaba katılmıyor.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Bazı özel araçların da, akıllı kavşak içerisine park ettiğini söyleyen vatandaşlar “Akıllı kavşak içerisine, özel aracını park eden de var. Ada içerisindeki işlek trafikte yapılan parklar, ciddi derecede tehlike doğuruyor. Akıllı kavşak, kazaların ve can kayıplarının önlenmesi için yapıldı. Fakat akıllı kavşak kuralına uymayan binek ve yüklü araçlar, ayrıca sürekli burada hız sınırını aşıyor. Ada içerisinde ise diğer sürücüler için tehlike oluşturabiliyor. Biz kavşağın bu tür trafik ihlallerine karşı, mobese sistemiyle incelenmesini ve gereken cezai işlemlerin yapılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin