A+ A A-

 

Turkish Classic Car Murat 124 Grubu, Gönüllü Eğitim Ailesi Oluyoruz isimli etkinlikleriyle Fatih İlkokulunu pilot okul olarak seçerek, eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklara kış ayı için kıyafet yardımında bulundular.

111117ogrenci_ae418.jpg

Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta kurulduktan sonra kısa sürede Muğla’nın diğer ilçelerinden ve birçok ilden üye edinerek büyüyen, yaptıkları sosyal etkinlik projelerle gündeme gelen Turkish Classic Car Murat 124 Grubu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atamızın düşüncelerini yaşatma amacı atamızın da en değer verdiği geleceğin sahipleri olan çocuklarımıza yönelik olarak ‘Gönüllü Eğitim Ailesi Oluyoruz’ etkinliği gerçekleştirdiler.
Milas Fatih İlkokulunu pilot okul olarak seçen grup üyeleri, okulda eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklara kış ayı için kıyafet yardımında bulundular. Ayrıca sayısını belirtmek istemedikleri okul yöneticilerince seçilen ihtiyaç sahibi çocukların da eğitim süreleri boyunca eğitim giderlerini üstlendiler.
Turkish Classic Car Murat 124 Grubu adına konuşan grup kurucusu İbrahim Çelik, “Kurtarıcımız, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu eşsiz önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79.yılında tanımı güç, ölçülmez bir özlem, sevgi, saygı ve bağlılıkla anıyor, daha çok arıyoruz. İnsan hak ve özgürlüklerini amaçlayan ve sağlayan çağdaşlığın yolunu açarak ümmetten ulus, kul-kölelikten yurttaş düzeyine yükselmemize ,onurlu Türk kimliğimizi edinmemizin önderi olarak unutulmaz hizmetlerini, özverilerini, uyarı ve önerilerini tüm sıcaklığıyla yaşıyoruz. Unutmamalı ve unutturmamalıyız ki; biz 10 Kasım1938’de yalnızca büyük bir devlet adamını yitirmedik. Bu düşünceler için de atamızın da geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yapılacak yatırımların boşa olmayacağı düşüncesini ilke alarak böyle bir projeye imza atmak istedik. Turkish Classic Car Murat 124 grubu olarak üyelerimizin de tam destek vermesi üzerine harekete geçtik. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal ile görüştük ve ilçemizdeki Fatih İlkokulunu pilot okul olarak seçtiğimizi bildirdik onların da kabulü üzerine pilot okulumuzun müdürü sayın Bülent Hekimoğlu ile düşüncelerimizi paylaştık ve kendisinden tam destek aldık. Bu projenin ilk adımından bu güne kadar bizimle sürekli irtibat halinde bulunduğu ve yardımlarını hiç esirgemediği için imkan bulmuşken sayın okul müdürümüz Bülent Hekimoğlu’na Turkish Classic Car Murat 124 grubum ve ben İbrahim Çelik olarak teşekkürü bir borç bilirim. Kısacası ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin önümüzdeki kış aylarını rahat şekilde geçirecek olmaları bizleri de en az onlar kadar sevindiriyor. Bu projede bizleri yolda bırakmayan başta Turkish Classic Car Murat 124 grubu üyelerimize, bizleri hiçbir projede yalnız bırakmayan tüm sevdiklerimize ve giysi yardımı yapılacak öğrencilerin tespitinden, dağıtımına kadar emeği geçen öğretmenlerimize çok ama çok teşekkür ederim.’ diye konuştu.
Fatih İlkokulu Müdürü Bülent Hekimoğlu ise “Böylesine özel bir günde böylesine anlamlı ve özel bir projeye imza atan Turkish Classic Car Murat 124 grubu üyeleri ve grup kurucusu İbrahim Çelik’e teşekkür ederim. Böylesi projelere ihtiyaçlarının olduğunu ve böyle çalışmaların sayesinde ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçlarının bir nebze de olsa giderildiğini ve çocukların hem mutlu olduklarını hem de moral motivasyonlarının artarak kendilerinin ne kadar değerli olduklarının farkına varıyorlar.” dedi. Turkish Classic Car Murat 124 grubu adına grup kurucusu İbrahim Çelik’e teşekkür plaketi takdim etti. Etkinlik Fatih İlkokulu öğretmenleri ile çekilen anı fotoğrafı ile son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin