A+ A A-

 

Havva Ersoy Anaokulunun ‘Bilginler Sınıfı’ minik öğrencileri anaokulu tarafından düzenlenen gezi kapsamında, Milas Belediyesine ait serayı gezdi. Minik öğrenciler, burada yetişen çiçekleri yakından görme şansı yakalarken, Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarından da bilgi aldı.

101117sera.jpg
Haber: Hamza Balandı
Havva Ersoy Anaokulunun ‘Bilginler Sınıfı’ minik öğrencileri anaokulu tarafından düzenlenen gezi kapsamında, Milas Belediyesine ait serayı gezdi.
Okul bünyesinde düzenledikleri “Aile Katılım Günleri” çerçevesinde her ay bir öğrencinin ailesi tarafından bu tür organizasyonlarla bir araya gelen minik öğrencilere; sera alanında çiçek yetiştirilmesi hakkında bilgi verilerek, evlerinde bakmaları için saksı içerisinde çiçek hediye edildi.
Havva Ersoy Anaokulunda eğitim gören 24 minik öğrenciyle Milas Belediyesi, sera alanında bir araya geldiklerini belirten Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat: “Seramız çevrede bulunan okulların da doğayla bir araya gelmelerine ortam sağlıyor. Çeşitli okullardan gelen öğrencilerimiz burada ağaç ve çiçekler hakkında bilgiler öğreniyor, toprakla haşır neşir olmaları sağlanıyor. Kendilerine hediye edilen çiçekleri evlerine götürerek, onlarda doğaya olan sevginin oluşmasının önünü açıyoruz” dedi.
Günümüzde çocukların apartman dairelerine hapsedildiğini ve bilgisayar ya da televizyon karşısında zaman geçirdiğini ifade eden Havva Ersoy Anaokulu öğretmeni Mutlu Özmen; çocukların bu sebeple doğadan kopuk yetiştiğine dikkat çekerek: “Dışarı çıkarıldıklarında ise anne ve babalar çocuklarını alışveriş merkezlerine götürmeyi tercih ediyor. Doğadan kopuk yaşayan çocuklar, çiçek ve bitkilerin nerede ve nasıl yetiştiklerini görüp bilgi sahibi olamıyorlar. Amacımız, doğaya karşı ilgi uyandırmak, çiçek ve bitkilerin yetişme aşamalarını gözlemlemelerini ve kendi çiçeklerini evlerinde bakma imkânı bulmalarını sağlamaktı” ifadelerini kullandı.
Sera alanını gezen minik öğrencilere, belediye tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin