A+ A A-

 

Türk Milleti’nin önderi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde 09.05’te aramızdan ayrıldı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde, Ata’mıza Milas’ta anma töreni düzenlenecek.

081117anit_94ce4.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü, Milas Atapark’ta 10 Kasım Cuma günü düzenlenecek olan törenle anılacak. 10 Kasım 1938 yılında saat 09.05’te gözlerini hayata kapatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için, Atatürk anıtının önüne çelenk sunumu töreni yapılacak.
10 Kasım Cuma günü saat 08.30’da Milas Atapark’taki Atatürk Anıtı’nın önüne; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat törenle çelengi sunacak. Program saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edecek.
Her yıl olduğu gibi bu yılda, 10 Kasım günü saat 09.05’de 2 dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) çalınacak.
Törenin ardından Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, saat 09.30’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası için program düzenlenecek. Düzenlenecek olan program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılışı yapılacak. Atatürk konulu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirilecek.
Programda; Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapacak.
Bal’ın ardından kompozisyon, resim ve şiir dallarındaki yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Ödüllerin ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından koro/solo şarkılar söyleyecek. Atatürk’ün Sevdiği Türküler korosu, dinleyicilere Atatürk’ün sevdiği unutulmaz eserleri seslendirecek. Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Atatürk Orotoryosu sergilenecek. Program gösterinin ardından son bulacak.
Mustafa Kemal Atatürk; “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin