A+ A A-

 

Milas’ta hayırseverlerin destekleriyle yenilenen Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Spor Salonu, gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.


031117salon_ad24d.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ta hayırseverlerin destekleriyle yenilenen Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Spor Salonu, gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.
Açılış törenine; Kaymakam Adayı Erinç Demir, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Coşkun Demir, AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu, STK temsilcileri, oda başkanları, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu, törenin açılış konuşmasını yaptı. Türkoğlu, Türk Milleti’ne baş sağlığı dileyerek, salonun yapılmasına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etti.
Açılış töreni programında konuşan Kaymakam Adayı Erinç Demir: “Spora eğilimli bir devlet asla yorulmaz. Sporsuz bir millet ise gerilemeye mahkûmdur. Bizler, toplumun tüm katmanları; siyasetçisinden bürokratına, esnafından işçisine kadar büyük ve güçlü bir Türkiye için; dinamik, çalışkan, ahlaklı ve güvenilir bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu amacımızı gerçekleştirmenin en büyük araçlarından biri de düzgün sağlıklı ve modern koşullarda yapılmış spor merkezleri ile güvenilir, başarılı ve ahlaklı spor eğitmenleridir. Sağlıklı koşullarda dizayn edilen spor merkezleri çocuklarımızın spora olan ilgisini arttırmakta ve bu ilgi hasebiyle çocuklarımız; daha dinamik, daha güçlü ve daha disiplinli bireyler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Ancak güçlü ve disiplinli olmak muasır medeniyete ulaşmada, büyük bir devlet olma idealinde tek başına yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte kazanmak için; fiziksel ve zihinsel tüm fedakârlığı yapan ancak bu uğurda hiçbir hileye ve şiddete bulaşmayan kaybettiğinde ise bunun bir spor olduğu duygusunu unutmayan, centilmen, saygılı bir nesil ile birlikte hedeflerimize ulaşabiliriz.” dedi.
Konuşmasında, spor salonunun yenilenmesine katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür eden Demir: “Kuşkusuz bu olgu siz saygıdeğer öğretmenlerimizin gayretleriyle yeşerecektir. Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyor ki “İnsanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız üç kişinin amel defteri kapanmaz: Hayır işleyenlerin, hayırlı evlat yetiştirenlerin, faydalı ilim bırakanların. Değerli protokol üyeleri, kıymetli misafirler, Bu açılışa katılımınızdan dolayı tekrardan teşekkür eder, sizlerin huzurunda bu eserde emeği geçen hayırseverlerimiz; Aytekin Tomay, Esan Eczacıbaşı A.Ş. ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’ya şükranlarımı sunarım. Sağlıcakla kalın.” ifadelerini kullandı.
“SPORLA GENÇLER KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK KALACAK”
Demir’in ardından söz alan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Bu gibi tesislerle, öğrencilerimize bireysel yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkânı sunarak, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerini sağlayabiliriz. Ayrıca spor yapan öğrencilerimiz ruhen ve bedenen zinde kalacak; ilgi alanlarına uygun sportif faaliyetlere yönlenerek kötü alışkanlıklardan da uzak kalabileceklerdir. Spor onları bedenen sağlıklı kılmanın yanında, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu güçlü bireyler olmalarını sağlayacaktır. Biliyoruz ki eğitim sadece akademik başarı demek değildir. Ülkemizi pek çok branşta temsil edecek başarılı sporculara her zaman ihtiyacımız var. Bu sebeple devletimiz de ülkemizin her köşesine yeni spor tesisleri kurmaya ve mevcut tesisleri yenilemeye devam etmektedir. Ancak elbette ki tüm okullarımıza kadar yetişmek mümkün olmamaktadır. Bu nokta da bugün buradaki salonumuzun yenilenmesine katkı sağlayan hayırseverlerimiz gibi destekçilerimize ihtiyaç duyuyoruz. Huzurlarınızda bu yenileme çalışmasına destek olan hayırseverlerimiz Aytekin Tomay, Esan Eczacıbaşı A.Ş., Milas Ziraat Odası Başkanı Sayın İsmail Atıcı’ya bir kez daha teşekkür ediyor, bu salonda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle “zeki, çevik ve ahlaklı” sporcular yetişmesini temenni ediyorum.” diye kaydetti.
Programda; 8/C sınıfı öğrencisi Sudenaz Topus tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti, Nursena Tuna’nın jimnastik gösterisi, halk oyunları gösterisi yer alırken, hayırseverler; Aytekin Tomay, Esan Eczacıbaşı A.Ş. ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’ya plaket ve teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Açılış programı Sakarya Ortaokulu-Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Voleybol müsabakası ile son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin