A+ A A-

 

Yasa dışı yollarla Türkiye’den Avrupa’ya geçmek isteyen 95 göçmen, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca yakalandı.

121017gocmenn_f7eba.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın Salih Adası ve Güllük Körfezi’nde, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında; yasa dışı yollarla Avrupa’ya geçmeye çalışan 95 göçmen yakalandı.
Türkiye üzerinden yasa dışı yollarla Avrupa’ya gitmek isteyen 95 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı tarafından 2 gündür yürütülen çalışmalar kapsamında yakalanarak, emniyet birimlerine teslim edildi.
SALİH ADASI’NDA 67 GÖÇMEN YAKALANDI
Milas’ın Salih Adası’nda 10 Ekim Salı günü saat 20.00’de; Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve organizatörlerin yakalanması maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Salih Adası önlerinde tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen tespit edildi. Bölgede görevli Sahil Güvenlik botu tarafından durdurulan teknede; yapılan kontroller sırasında tekne içerisinde 9 Hindistan, 33 Bangladeş, 25 Myanmar uyruklu olmak üzere toplam 67 düzensiz göçmen bulundu. Operasyon sırasında, 2 Ukrayna uyruklu organizatör şüphelisi de yakalandı. Göçmenlerin gerekli ihtiyaçlarının giderilmesi ve sağlık kontrollerinin yapılması maksadıyla Milas’ın Güllük Limanı’na intikalleri sağlandı. Göçmenler daha sonra emniyet birimlerine teslim edildi.
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve organizatörlerin yakalanması maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; 11 Ekim Çarşamba günü saat 06.40’ da, Milas’ın Güllük Körfezi’nde tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre; bölgede görevli Sahil Güvenlik botu tarafından tespit edilen tekne, görsel ve sesli olarak yapılan uyarılara uymayarak yoluna devam etti. Sahil güvenlik ekipleri, tekneyi durdurarak inceleme yaptı. Yapılan kontrollerde tekne içerisinde; 1 İran ve 27 Suriye uyruklu olmak üzere toplamda 28 göçmen bulundu. 2 Ukrayna uyruklu organizatör şüphelisi de ekiplerce yakalandı. Göçmenlerin gerekli ihtiyaçlarının giderilmesi ve sağlık kontrollerinin yapılması maksadıyla, Güllük Limanı’na gönderildi. Göçmenler ardından emniyet güçlerine teslim edildi.
Milas’ta 2 gün boyunca Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 95 göçmen tespit edildi. Göçmen kaçakçılığı yaptıkları tespit edilen 4 Ukrayna uyruklu organizatör ise emniyet güçlerine teslim edildi.
Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri; kamu düzeninin sağlanması, göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve insanların mağduriyetinden kazanç sağlayan göçmen tacirlerinin yakalanmasına yönelik çalışmaları azim ve kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin