A+ A A-

 

Milas Kaymakamı Eren Arslan, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında bu hafta Milas’ın Ovakışlacık Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi.

091017arslan.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Kaymakamı Eren Arslan; Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri ziyaret ederek, bölgenin ve mahallenin sorunlarını yerinde dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakam Eren Arslan’ın bu haftaki vatandaş buluşması Ovakışlacık Mahallesi oldu.
Kaymakam Arslan’ı mahalle girişinde Mahalle Muhtarı Ali İnce ve mahalle halkı karşıladı.
Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber mahalleyi ziyaret eden Arslan’ı mahalle ziyaretinde; Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, İlçe Sağlık Müdürü Mustafa Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, Telekom Müdürü Birol Acar ADM yetkilisi Uygar Kulaksız, eşlik etti.
Kaymakam Arslan mahalle kahvesinde yaptığı konuşmasında: “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genelde her hafta cuma günleri bir mahallemizi ziyaret ederek mahallenin taleplerini mahalle halkından ilk ağızdan dinleyerek çözüme ulaşması hususunda kurum amirlerimiz ile beraber mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Ovakışlacık Mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışma yapılacaktır. Fakat belirtilen taleplerin bazılarının kısa zamanda bazılarının ise zaman alarak çözüme ulaşacaktır” dedi.
Mahalle halkı ise mahallede özellikle Kızılcakuyu-Selimiye bölgesinden “Köşk-Karakuyu” bölgesine kışın yağan yağmur sularının taşındığı Köklü Çay’ın ucunun kapalı olduğu için sık sık tarlalarına su taşkının olduğunu ve ıslah edilmesini istediler.
Kaymakam Arslan ise Ovakışlacık’taki mahalle halkının taleplerini dinledikten sonra en kısa zamanda DSİ yetkilileriyle beraber yazışmaları başlatacağını ve yetkililerle beraber bölgede çalışmaların başlaması hususunda gerekli tüm adımlarının atılacağını belirtti. Daha sonra ise mahalle halkı geçen senelerde sık sık elektriklerin yetersiz geldiğinden dolayı sık sık elektriklerin kesildiğini belirtti. Kaymakam Arslan ise mahalle halkının aydınlatılması hususunda ADM yetkilisi Uygar Kulaksız’a söz verdi. ADM yetkilisi ise vatandaşların dile getirdiği sorunun çözülmesi hususunun 2018 yılı yatırım planına alındığını ve sorunun en kısa zamanda çözüleceğini belirtti.
Kaymakam Arslan daha sonra Ovakışlacık ilk ve orta okulunu ziyaret ederek okul bahçesinde oynayan öğrencilerle vakit geçirdi. Akabinde ise Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, okul müdürü ve öğretmenlerinden okul hakkında bilgi aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin